Hlavná stránka

>

Správy

>

Grape festival premení mestský park v Piešťanoch na Park duševného zdravia

Grape festival premení mestský park v Piešťanoch na Park duševného zdravia

27.07.2020 - 13:00 | redakcia

Festival Grape sa kvôli kapacitným obmedzeniam súvisiacim s pandémiou koronavírusu v pôvodnej podobe na letisku nemohol uskutočniť, a tak sa bude v Piešťanoch konať aspoň jeho miniverzia v mestskom parku. Akcia s názvom Park duševného zdravia prebehne od 6. do 8. augusta, čiže bude trvať o jeden deň dlhšie ako "veľký" Grape.


"Názov sme poňali tak trošku s odľahčením, ale v podstate to znamená, že chceme ľuďom opäť vrátiť pocit pohody a návratu do bežného života po tom, ako museli niekoľko mesiacov sedieť zavretí doma bez možnosti kultúrneho vyžitia,“ hovorí za organizátorov Ján Trstenský.

Každý festivalový deň sa v starom amfiteátri uskutočnia koncerty troch slovenských skupín, pričom kapacita priestoru je 900 návštevníkov. Vo štvrtok 6. augusta vystúpia postupne Le Payaco, Modré hory a Fallgrapp a v piatok (7.8.) Bad Karma Boy, Ultrazvuk a Para. V sobotu (8.8.) sa predstavia Medial Banana, Gleb a o vyvrcholenie podujatia sa postará kapela Billy Barman, pre ktorú je Grape v podstate domácim festivalom. Spolu s Trstenským je totiž jeho zakladateľom a organizátorom spevák Barmanov Juraj Podmanický.

Využitý bude aj hudobný pavilón, kde sa predstaví úspešná stand-up comedy šou Silné reči. Diváci si tam tiež budú môcť pozrieť premietanie dokumentu 10 rokov Grape festivalu. V Kursalone sa bude počas dvoch dní konať Urban Market - prehliadka nezávislej módy, dizajnu a umenia. Z letiska organizátori ešte prenesú do parku niektoré partnerské zóny a aj inštaláciu hrozna. Rovnako budú pre návštevníkov k dispozícii osvedčené festivalové gastro prevádzky a vznikne tak malá street food zóna.

"Snažili sme sa do mestského parku preniesť kúsoček festivalu, nech ľuďom ostane letisková emócia. Veríme, že sa nám to podarí a že si to všetci aspoň takto v malom užijeme," dopĺňa Trstenský. Ako dodáva, z programu to ešte nie je všetko - pripravené sú aj prekvapenia, ktoré organizátori prezradia pred začiatkom akcie.

Vstupenky do Parku duševného zdravia sú v predaji samostatne na jednotlivé dni. Všetky podrobnosti a aktualizované informácie nájdete na oficiálne webe festivalu www.grapefestival.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Grape festivalu Denisa Chylová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti