Hlavná stránka

>

Správy

>

Fanúšikovia country zakončia leto na festivale Lodenica v Piešťanoch

Fanúšikovia country zakončia leto na festivale Lodenica v Piešťanoch

27.08.2015 - 15:40 | redakcia

Záver festivalového leta aj tento rok patrí festivalu Lodenica, ktorého 17. ročník sa v autokempingu na piešťanskej Sĺňave začína už dnes, štvrtok 27. augusta. Organizátori si znova pripravili nabitý program, v ktorom nechýba známe meno zo zahraničia ani osvedčené stálice.


"Lodenica je o skvelej hudbe, príjemnom prostredí a uvoľnenej, až rodinnej atmosfére. Teší nás, že si na festival cestu zakaždým nájdu všetky generácie a aj tento rok sme sa pokúsili pripraviť pre ne čo najlepší hudobný program a trojdňový mix zábavy," povedal pre médiá šéf organizačného tímu festivalu Dušan Drobný.

Program 17. ročníka otvorí dnes podvečer vystúpenie Willie Jones Band. Počas festivalu sa predstavia aj Čechomor, Václav Neckář, František Nedvěd a Tiebreak, Fleret, Kamelot, Žalman, Rangers - Plavci, Neřež s Katkou Koščovou, Hop Trop či Robert Křesťan. Bonbónikom bude piatkový (28.8.) večerný koncert skupiny Rednex, ktorá sa v 90. rokoch preslávila hitmi ako Cotton Eye Joe či Wish You Were Here. Lodenicu žánrovo spestria aj populárni slovenskí interpreti IMT Smile, Hex, Zuzana Smatanová, Sima Martausová, Bystrík či Kandráčovci.

Už tradične program na hlavnom pódiu doplnia vystúpenia na scéne zvanej Lodenička a na Komornej scéne, kde sa predstavia ďalšie desiatky intepretov. Chýbať nebude ani obľúbený štvrtkový Country bál. Celým programom budú sprevádzať moderátori Jaroslav Lenk, Imrich Dugovič a Heňo Medveď. Popri hudobnej časti čaká návštevníkov Lodenice aj bohatý sprievodný program. Tešiť sa môžu na textársku dielňu Slávka Janouška, detskú farmu Humanita Bertrama Betáka s westernovými scénkami a indiánskymi teepee, školu country tancov, kráľovské mestečko Lodenica s premietaním filmov o prírode a prezentáciou ochranárskeho združenia VLK, turnaj v plážovom volejbale, nafukovadlá, trampolíny, workshopy a súťaže pre deti.

V areáli festivalu bude k dispozícii tiež bankomat, pripravený bude aj veľký stan, kde sa bude dať skryť pred slnkom, keďže predpoveď na víkend je viac ako priaznivá. Medzi autokempingom a železničnou stanicou v Piešťanoch bude aj tento rok počas festivalu od štvrtka do nedele (27.–30.8.) premávať kyvadlová doprava. Návštevníkom prichádzajúcim autami organizátori odporúčajú využiť aj veľkokapacitné parkoviská pri zimnom štadióne a poliklinike.

Zdroj: TASR
Foto: Lodenica.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti