Hlavná stránka

>

Správy

>

Homes po deviatich mesiacoch od debutu vydáva novú EP nahrávku Neha

Homes po deviatich mesiacoch od debutu vydáva novú EP nahrávku Neha

27.10.2020 - 15:00 | redakcia

Slovenský spevák, hudobník a skladateľ Homes odštartoval rok 2020 vydaním svojho prvého dlhohrajúceho albumu s názvom Lufu. Neprešlo ani celých deväť mesiacov a opäť sa hlási s novým projektom s názvom Neha. Štyri skladby na nahrávke svojou atmosférou nadväzujú na album, v textoch však prinášajú nové témy týkajúce sa mentálneho zdravia.


Materiál na nové EP vznikal už počas tvorby debutového albumu, ako však uvádza Homes, "prirodzene som hneď vedel, že tieto skladby sú oddelený a uzavretý koncept, ktorému som dal názov Neha". Nahrávka je hudobníkovou odozvou na svet okolo neho aj smer, ktorým sa podľa neho začala uberať hudba.

"V poslednej dobe mám pocit, že svet začína byť hrozne ohučaný, rýchly, plný nežiadaných podnetov, tlaku a úzkosti - že je ťažké nájsť mier a chvíľu kľudu. Podobné dojmy mám z hudby. Málokto ešte vie spraviť jednoduchú skladbu, ktorá by mala aj tak nejakú hodnotu. Všetko je príliš prepracované, zbytočne prehnané, gýčové, nad emóciu alebo akúkoľvek umeleckú a ľudskú hodnotu staviame formu, ktorá má ohúriť, a mne už znie všetko rovnako a zbytočne. Mojou snahou na Nehe bolo vytvoriť jednoduché, úprimné, prirodzené skladby, ktoré sa o nič nesnažia a ich hodnotou bude ich skutočná emócia, a hlavne ich minimalizmus, ktorý ma paradoxne prinútil povedať v nich ešte viac. Mal som pocit, že svet viac ako kedykoľvek predtým potrebuje nehu a hudba bola najlepší spôsob, akým som mu ju vedel dať."


EP je tiež Homesovou mimoriadne úprimnou a otvorenou spoveďou o mentálnom zdraví a bojom s depresiou a úzkosťou. Asi najlepšie o týchto témach pojednáva otváracia skladba It's Hard to Love the World Sometimes ("Niekedy je ťažké milovať svet"), ktorá je jedným z najemotívnejších momentov jeho doterajšej kariéry. Téme sa venuje aj prvý zverejnený singel Mama I'm Tired ("Mama, som unavený"), ktorý je jeho spoveďou matke o dospievaní, sprevádzanom pocitmi stratena a sklamania zo sveta, ktorý postupne búra jeho ideály, a nahrádza ich frustráciou.

Zvyšné dve skladby sú inštrumentálna gitarová vyhrávka s názvom í a poetická pieseň Tell Me About Your Heart When the World Is Asleep ("Povedz mi o svojom srdci, keď svet spí"), ktorá je minimalistickou ódou na intímne nočné rozhovory so spriazneným človekom, počas ktorých je ľahké vybudovať si puto a otvoriť sa úprimne a do hĺbky o svete a živote. K tejto skladbe sa plánuje Homes zverejniť aj videoklip.

EP Neha môžete podporiť kúpou na Bandcampe a dostupné je aj na všetkých streamovacích službách.Redakciu Hudba.sk informoval Peter Kravárik alias Homes. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Veronika Židová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti