Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name získali desiateho českého Slávika a ohlásili ďalšie dieťa v kapele

No Name získali desiateho českého Slávika a ohlásili ďalšie dieťa v kapele

27.11.2017 - 11:00 | redakcia

Skupina No Name už 10 rokov neohrozene kraľuje v kategórii Slávik bez hraníc v Českej republike. Košičania si túto cenu opäť prevzali v sobotu počas slávnostného večera ankety Český slavík. "Skutočne, je to niečo neuveriteľné," konštatoval na pódiu Igor Timko a okorenil to poznámkou "Čo slávik, to dieťa!", pretože členovia kapely majú dohromady už desať potomkov.


"Príde nám to ako niečo, čo sa nedá ani len vysnívať. Keď sme zakladali kapelu, chceli sme byť populárni, milovaní, úspešní, ale že by sme celú dekádu dominovali v Českej Republike spomedzi slovenských interpretov, to nám ani napadnúť nemohlo," teší sa líder kapely No Name.

Od vzniku kategórie Slávik bez hraníc, v ktorej sa o priazeň českých fanúšikov uchádzajú slovenské kapely a interpreti, túto cenu ešte nezískal nikto iný. Košičania každoročne získavajú u našich západných susedov viac hlasov ako Elán, Miro Žbirka, Marika Gombitová, Horkýže Slíže, Team a ďalšie slovenské stálice. Rozdiel v počte hlasov bol tento rok naozaj obrovský - No Name ich dostali takmer 20-tisíc, kým Elán na druhom mieste necelých šesťtisíc. (zdroj oficiálnych štatistík)

Na odovzdávanie cien do pražského Hudebního divadla Karlín dorazili členovia No Name spolu s manželkami. A priamo na pódiu pri ďakovnej reči sa postarali o prekvapenie. "So zlatými Slávikmi aktuálne kopírujeme počet detí v kapele. 10 Slávikov a 10 detí. Vopred hovorím, že sa tohto hesla nemienime držať celú kariéru. V kapele nám to funguje, užívame si záujem fanúšikov, koncerty máme naplánované už na rok 2019. Aj preto sme sa rozhodli s priateľkou Kačenou rozšíriť harmóniu našej rodiny. Ak pán Boh dá, v apríli sa nám narodí druhé spoločné bábätko, pre mňa osobne ako otca a klávesáka by to bolo tretie, takže plnohodnotný kvintakord," prezradil klávesák Zoltán Sallai.

No Name s manželkami, Český slavík 2017Členovia skupiny No Name s manželkami

Z českých rádii znejú ich aktuálne hity S láskou, Povedz mi, či najnovší singel Kto dokáže, ktorý naspievali s absolútnym rekordérom Slávika Karlom Gottom. Za túto pieseň dostala kapela No Name nomináciu na Slávika v kategórii najobľúbenejšia skladba poslucháčov rádia Impuls. Naživo by mal duet zaznieť 16. decembra.

"V rámci veľkého koncertu pre rádio Impuls v O2 Aréne vystúpime s vlastným kapelovým blokom. A počas finále celého večera máme s Karlom Gottom odspievať našu spoločnú pieseň Kto dokáže. Stačí si to predstaviť. Zoli za klavírom, ja a Karel s mikrofónmi na móle a okolo nás 17-tisíc ľudí..." neskrýva radosť Igor Timko.

Tradiční víťazi, rozlúčka Kubišovej a kontroverzia s Ortelom

Legendárny Karel Gott v sobotu svoju zbierku rozšíril na 42 slávikov. V celkovom hlasovaní ho však tentoraz predbehla Lucie Bílá, ktorá tak získala nielen jubilejného 20. slávika, ale aj cenu Absolútny slávik (41.302 hlasov). Slávika pre najobľúbenejšiu hudobnú skupinu získala kapela Kabát a Objavom roka sa stala skupina Mirai, ktorej hit Když nemůžeš, tak přidej jej zároveň zaistil aj cenu za najstreamovanejšiu skladbu.

Diváci v sále dvakrát potleskom po stojačky ocenili Martu Kubišovú, ktorá nedávno ohlásila koniec koncertnej kariéry. Kubišová, jeden zo symbolov 60. rokov i Nežnej revolúcie, získala Českého slávika za svoju výnimočnú osobnosť. Na záver galavečera zaspievala nesmrteľnú skladbu Modlitba pro Martu.


Udeľovaniu českých hudobných cien sa nevyhli ani narážky na výsledok parlamentných volieb, v ktorých zvíťazila strana ANO pôvodom slovenského miliardára Andreja Babiša. Kým Karel Gott v ďakovnej reči na pódiu svoje sklamanie len naznačil, Andrea Kerestešová, slovenská herecká hviezda známa z mnohých českých filmov a seriálov, pri odovzdávaní ceny skupine No Name podpichla obecenstvo výrokom, že "Slováci sú väčší vlastenci než Česi", ktorí si za politického lídra zvolili Slováka.

V českých médiách však aj tento rok asi najviac rezonuje meno kontroverznej kapely Ortel. Tá sa síce odovzdávania cien nezúčastnila, no viaceré médiá informovali o tom, že jej organizátori strhli hlasy. Tí na to reagovali vysvetlením, že fanúšikovia Ortelu a speváka Tomáša Ortela porušili pravidlá hlasovania. Podrobnosti a komentáre k tejto kauze nájdete napríklad na iDnes.cz.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nora Krchňáková/NK Factory - TS o úspechu No Name; TASR - výsledky ankety Český slavík 2017; iDnes.cz - Ortel)
Foto: archív No Name


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti