Hlavná stránka

>

Správy

>

Karin Ann uzatvára svoj prvý rok na scéne burtonovským klipom I Yearn For Agony

Karin Ann uzatvára svoj prvý rok na scéne burtonovským klipom I Yearn For Agony

27.11.2020 - 13:00 | redakcia

Mladá slovenská speváčka Karin Ann predstavila v úvode novembra spoluprácu s českou hviezdou Benom Cristovaom. Ubehlo len pár dní a už prichádza s ďalšou novinkou. Nová skladba I Yearn For Agony uzatvára nádielku tohtoročných videosinglov z dielne 18-ročného objavu.


V poradí už šiesty singel Karin Ann sa opäť už pred samotným vydaním stretol s ohlasom v zahraničí. Kým doteraz sa mohla tešiť podpore zo strany českých, maďarských, poľských či nemeckých médií, tentoraz novinku v exkluzívnej premiére predstavil britský magazín Wonderland.

Skladba I Yearn For Agony je o najtemnejších zákutiach jej mysle v ťažkom období života. "Bola som dlho v rozpore sama so sebou. Stále som sa sama seba pýtala, prečo nemôžem byť taká, akú ma ľudia chcú mať. Všetko som si vyčítala, každú vec som v sebe stále rozoberala a riešila, a to ma priviedlo do psychických stavov, ktoré sa dajú prirovnať k agónii. A o týchto stavoch tá pieseň je," vysvetľuje Karin. Dúfa, že skladba by mohla prehovoriť k ľuďom, ktorí prežívajú niečo podobné. "Keby zároveň pomohla aj tým, ktorí si niečím takým neprešli, aby pochopili, aké to je, bola by som šťastná."

Skladbu sprevádza videoklip inšpirovaný vizuálnym štýlom a atmosférou filmov režiséra Tima Burtona, na ktorého scenári a réžii sa speváčka osobne podieľala a z doterajších klipov má na novinke najväčší autorský vklad. K výsledku je pomohol režisér Michal "Kunes" Kováč.


"Je to pre mňa veľmi vizuálna pieseň, takže keď som písala scenár ku klipu, okamžite sa mi v mysli vynoril koncept, ktorý čerpá zo strašidelných príbehov, hororov a kriminálnych prípadov. Celý vizuál som koncipovala filmovo a zámerne som sa snažila, aby bolo video pre diváka mierne nepríjemné. Mám rada filmy a štýl Tima Burtona, čo tiež ovplyvnilo tento klip. Vždy mám dosť veľký vstup do toho, aký bude videoklip alebo o čom bude, ale teraz som sama plánovala aj tie najmenšie detaily ako napríklad prechody medzi scénami. Som veľmi spokojná s tým ako vyzerá konečný výsledok," hodnotí mladá speváčka a autorka.

Nebyť pandémie, jej debutový rok mohol byť ešte lepší

Karin Ann oficiálne vstúpila na scénu v marci tohto roka a napriek pandémii, ktorá ochromila hudobný priemysel, sa stala jedným z najaktívnejších nováčikov na slovenskej popovej scéne. Počas svojho debutového roka vydala šesť singlov v slovenčine, angličtine i češtine - Ruky preč, Zrkadlo, Zavolaj mi zajtra, 3AM, Hloupej svět a I Yearn For Agony.

Jej tvorba zaujala aj za hranicami Slovenska, pričom k jej najväčším doterajším úspechom patrí uvedenie klipu v nemeckej MTV, rozhovor pre web amerického denníka The New York Times či prestížny nemecký týždenník Bild. Už v decembri a januári sa predstaví ako predskokanka na vypredanom turné mladej poľskej speváčky Sanah. Séria ôsmich koncertov v najväčších poľských mestách mala pôvodne odštartovať už v polovici decembra, no kvôli pandemickej situácii sa začiatok turné posunul.

A ako vníma svoj debutový rok samotná Karin? "Robím veľa vecí, ale zároveň sa skoro nič nezmenilo - tým, že celým rokom sa ťahá pandémia Covid-19, tak tie najväčšie zmeny ako sú koncerty, cestovanie alebo to, že by som mohla mať interakciu s ľuďmi, ktorí poznajú moju tvorbu a podporujú ma tvárou v tvár, som ešte nezažila."

Dúfa, že sa to zmení už v budúcom roku, ktorý odštartuje vo februári vydaním svojho debutové EP v Českej republike pod hlavičkou vydavateľstva BrainZone. Na nahrávke pracuje s medzinárodným producentským tandemom, ktorý tvorí jej slovenský mentor Tomi Popovič a britsko-izraelský producent, dídžej, skladateľ a multiinštrumentalista Matt Schwartz, ktorý má na konte spolupráce s hviezdami ako Massive Attack (spoluautor skladby Dissolved Girl z albumu Mezzanine, 1998), Kylie Minogue (spoluautor skladby Timebomb, 2014), Robbie Williams (niekoľko oficiálnych remixov) či Yungblud.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Ondřej Pýcha


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti