Hlavná stránka

>

Správy

>

Rocková liga v Prešove už tento víkend aj s Raptor Koch, Vojdi a Parnepar

Rocková liga v Prešove už tento víkend aj s Raptor Koch, Vojdi a Parnepar

28.02.2019 - 13:00 | redakcia

Mladá prešovská kapela Vojdi odohrá v sobotu 2. marca na Stromoradí v Prešove spoločný koncert so spriaznenými kapelami #pokora, Raptor Koch & Band a Parnepar z Chorvátska. Záujem o tento štvorkoncert vzbudili už plagátom, ktorý označili nálepkou legendárnej akcie Rocková Liga.


"Dramaturg Stromoradia Martin Višňovský oslovil na koncert kapelu Vojdi, ktorej polovica členov hrá s Raptorom a ten je zas naším bubeníkom," začína rozprávanie Richard Stein z košickej formácie #pokora. "Sme spriaznené kapely a to dalo zmysel samotnému podujatiu. Na tento dátum som plánoval koncert Parnepar v Košiciach, ale hodia sa k nám ideovo do celého konceptu, tak sme ich prizvali a spojili to do spoločného večera." Pôvodne bol v pláne plagát s hnusnou estetikou, ktorá má množstvo rozličných fontov a farieb. RaptorKoch, vlastným menom Stanislav Sninský ho napokon spravil v skicári.

"Chceli sme večeru dať nejaký koncept, to nás baví, tak sme ho pomenovali Rocková liga. Pokračujeme tým v nadsázke, ktorú v našich končinách vniesli do hudby ChikiLikiTu-A. Čo sa týka plagátu ešte, odkazujeme na fóry deväťdesiatych rokov a pohrali sme  sa s tradičnými rockovými klišé. Možno je takáto post irónia pasé, ale chceli sme, aby tento plagát takto vyzeral," upresňuje líder #pokory.

Spriatelené kapely na jednom pódiu

Kapely sa dohodli, že zahrajú na spoločnom aparáte. Program bude trvať približne dva a pol hodiny. "Vystriedame sa po pol hodine, uvedomujeme si, že nie každého baví pozerať sa dlhšie na jednu kapelu. Vždy je lepšie, keď to odsejpá." #pokora vznikla ako kapela založená na priateľstve a túžbe objavovať niečo nové. Nahrali aj niekoľko skladieb. Definujú sa ako kapela z košickej prérie nudy, není sú peňáze, ale sú emócie. Odohrajú samé nové pesničky,  ktoré nikto nikdy nepočul. Jedna z nich bude mať svetovú premiéru deň pred tým v Miškolci a preto pre Prešov ostáva už len "lokálna premiéra".


Raptor Koch, ktorí bubnuje aj v #pokore, pochádza z Jaseňova pri Humennom, roky sa venuje lo-fi nahrávaniu vo svojom domácom štúdiu a má na svojom konte nespočetne veľa albumov. Miluje big bít, nemá problém svojsky, ale chytľavo prerobiť Vaša Patejdla, či Mira Žbirku a ich nesmrteľné texty prespievať po svojom. To je ale skôr iba zaujímavosť. Našiel veľkú podporu u priekopníka lo-fi nahrávania R. Stevieho Moora a darí sa mu oslovovať vďaka tomu fanúšikov v Amerike. Z jeho hitov odznejú koncertné hity Nejasný začiatok s jasným koncom alebo Mucha Jara.

Domáca, prešovská kapela Vojdi patrí medzi čerstvú muzikantskú krv z metropoly Šariša. V popise udalosti o svojej hudbe spomínajú, že je to ušitrhajúce heavy-metalovépsycho, všade hrajú, v Prešove najlepšie. Na stránke festivalu Pohoda sa dočítate, žekapelu charakterizujú členité kompozície s častými zmenami motívov a nekonvenčná rytmika. Ironickým prístupom k hudbe s nadhľadom pripomínajú miestnu legendu Chikilikitu-a, no zvukovo sú ovplyvnení najmä francúzskou novou vlnou eklektických kapiel ako Aquaserge a Moodoid.


Redakcia Hudba.sk informoval za organizátorov PR manažér Edo Kopček. Tlačov správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti