Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Instinct má videoklip s talentovanou krasokorčuliarkou Sarah Rychlíkovou

Kapela Instinct má videoklip s talentovanou krasokorčuliarkou Sarah Rychlíkovou

28.03.2017 - 12:00 | redakcia

Z rádií stále znejú ich piesne Na život a na smrť a Medzitým, no skupina Instinct, ktorú si vybral Elán ako predkapelu na svoje minuloročné turné, už prichádza s novým singlom z pripravovaného debutového albumu. Volá sa a Dozadu a predstavila ho spolu s emotívnym videoklipom.


Skupina Instinct sa rozhodla po posledných dvoch energických singloch trochu spomaliť a prináša videoklip plný emócií s textom, ktorý núti k zamysleniu. Jeho autorom je n Miľovčík, ktorý píše pre kapelu najviac textov a spolupracuje s ňou od jej úplného začiatku.

Hlavnú úlohu vo videoklipe k piesni Dozadu si zahrala krasokorčuliarka Sarah Rychlíková, ktorá v ňom predviedla svoj veľký talent. Má len 18 rokov, ale už teraz sa môže okrem iných úspechov pochválíť aj druhým a tretím miestom na majstrovstvách Českej republiky v synchronizovanom korčuľovaní.

Autorom videoklipu je český režisér Ondřej Kudyn, s námetom prišiel spevák Lukáš Ciho. Autorom hudby je gitarista Miro Maršík a v prešovskom štúdiu ju chlapci doladili spoločne pod taktovkou producenta Randyho Gnepu. 


Nielen vďaka energickým a melodickým piesňam, ale hlavne aj vďaka bezprostrednosti speváka Lukáša sa kapela minulý rok stala miláčikom publika na koncertoch turné s kapelou Elán. "Ľudia nám po každom koncerte písali a ďakovali, že sme boli po dlhom čase predkapela, ktorá ich skutočne zaujala. Veľmi nás to potešilo," spomínajú chlapci.

Kapelu Instinct tvoria spomínaní slovenskí hudobníci Lukáš Ciho (spev) a Miro Maršík (gitara) a rytmickú sekciu tvoria dvaja Česi - bubeník Ondřej Simonbasgitarista Martin Havelka. Kapela vznikla v Prahe a v novembri oslávila svoje piate výročie. Minulý rok boli oba ich single medzi Top 15 najhranejšími domácimi skladbami v slovenských rádiách. Už toto leto plánujú vydať svoj debutový album.

Redakciu Hudba.sk informovala Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.

Foto: Youtube / Ondřej Kudyn


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti