Hlavná stránka

>

Správy

>

"Nový" hlas, nový hit: Mária Čírová prekvapila fanúšikov a teší sa z úspechu

"Nový" hlas, nový hit: Mária Čírová prekvapila fanúšikov a teší sa z úspechu

28.04.2016 - 13:00 | redakcia

Slovenská speváčka Mária Čírová, ktorá prednedávnom zverejnila videoklip k singlu Unikát, chcela svojou novinkou fanúšikov prekvapiť, čo sa jej vďaka zmene techniky spevu podarilo. Viac prezradila v rozhovore pre agentúru SITA.


"Tešila som sa na ten moment, kedy to vyjde, lebo ja veľmi rada prekvapujem ľudí a mojich fanúšikov. A teraz mám radosť dvojnásobnú, pretože mám pocit, že sa mi to podarilo. Nebýva totiž zvykom, že sa vám len tak zmení farba hlasu alebo štýl," povedala Mária Čírová, narážajúc na spomínaný singel, ktorý mal premiéru začiatkom apríla.

"U mňa je to vlastne tak trochu návrat, odmalička som sa totiž zúčastňovala rôznych folklórnych speváckych súťaží a mala som plný naturálny, silný hlas. Potom prišlo obdobie, keď som začala chodiť k jednej hlasovej pedagogičke, ktorá mi navrhla, že by bolo lepšie spievať falzetovým štýlom. Vtedy som mala asi trinásť rokov a od toho času som vlastne úplne potláčala ten svoj silný naturálny hlas. No to, samozrejme, po rokoch človeka trošku omrzí. Hlavne, keď viete, že máte kopec iných možností. Teraz si myslím, že nastal čas ukázať to skryté, čo je vo mne," poznamenala.

27-ročná speváčka a skladateľka sa pri tvorbe novinky cítila absolútne uvoľnene a autenticky. "Keď sme Unikát nahrávali a následne točili klip, cítila som to presne tak, ako to nakoniec dopadlo. Neriešila som, či a ako to bude súvisieť s mojimi inými skladbami. Verila som, že to ľudia príjmu, že si nebudú napríklad myslieť, že som bola chorá a zachrípnutá, lebo už aj s takou reakciou som sa stretla. Takže nie som chorá, všetko je v pohode, len ma baví využívať ten iný hlas," zasmiala sa mladá interpretka, ktorej nový videoklip má za tri týždne už viac ako 300-tisíc pozretí. Skladba zaujala aj rádiá - ako čerstvá novinka v éteri je podľa aktuálneho vydania rebríčka IFPI už jedenástou najhranejšou domácou skladbou a pravdepodobne v najbližších týždňoch pôjde ešte vyššie.


Život by mal byť hrou, ktorá ma bude baviť

Napriek tomu, že sa rozhodla dať svojej tvorbe nový výraz, neznamená to, že ju už fanúšikovia nebudú nikdy počuť spievať falzetom. "K niektorým pesničkám to jemné spievanie pasuje, lebo boli tak aj vytvorené. Nebudem ich teraz nasilu prerábať. Každé obdobie mojej tvorby malo svoje čaro a tento nový hlas chcem preto využívať skôr v nových veciach," uviedla známa rodáčka z Trnavy.

Pri skladbe Unikát ju okrem možnosti ukázať svoj "nový" hlas hlboko oslovil a "nakopol" aj text piesne. "Mala som chuť ho až vykričať do sveta, že ľudia, uniká nám pointa, každý z nás je unikát! Ten text je úplne skvelo ušitý na mieru tomu, čo teraz cítim. Na pesničke som spolupracovala s dvoma hudobníkmi, Samkom Kovácsom a Mišom Bielym, a keď jedného dňa prišiel Mišo s týmto textom, hneď som mu povedala, že presne takto sa chcem teraz vyjadrovať."

"Momentálne si veľa čítam a zamýšľam sa nad vecami, ktoré mi kedysi unikali. Každý sme sa narodili s určitou originalitou v sebe a súčasné nastavenie spoločnosti to dosť potláča. Sú jasne stanovené línie, ako máme vyzerať a ako sa máme správať, keď chceme byť úspešní. Ale nejde iba o úspech, je milión tém, na ktoré sa to dá aplikovať. A ľudia sú z toho často nešťastní. Stretnete kamaráta na káve a ten vám povie, ako ho tento život nebaví a ja sa vždy pýtam, prečo ľudia nezačnú robiť to, čo chcú a po čom túžia. Prečo to aspoň nevyskúšajú? Jasné, že veľa úspešných príbehov je aj o šťastí, lenže keď nevykročíme a nevyskúšame, to šťastie k nám nepríde. Každým stretnutím a skúsenosťou sa vyvíjame a posúvame."

Mária Čírová, 2016 
Podľa Márie Čírovej sa stačí občas zastaviť a uvedomiť fakt, že problémy, ktoré nás denne stretávajú, sú často malicherné. "Nedávno som videla krásne video, ktoré znázorňuje našu malosť a zanedbateľnosť v porovnaní s vesmírom, ale zároveň tam bolo znázornené, aké dokonalé bytosti sme a že podobný vesmír máme každý v sebe. Nechcem byť príliš filozofická, ale zisťujem, že keď prestanem riešiť nezmyselné pseudoproblémy, budem mať oveľa viac času na pekné veci a budem šťastnejšia," poznamenala mladá hudobníčka, ktorá už podľa vlastných slov dospela do štádia, kedy sa snaží nebrať život až tak vážne a žiť slobodnejšie.

"Život by mal byť hrou, ktorá ma bude baviť. Keď človek raz vykročí, keď sa naozaj odváži urobiť ten prvý krok a odíde odtiaľ, kde je nešťastný, absolútne sa oslobodí. Podľa mňa každý jeden má v sebe silu to urobiť, narodili sme sa ako jedinečné a slobodné bytosti. Keby som ja napríklad v minulosti poslúchala svoje okolie, tak nemám ani môjho muža, ani deti, ani konzervatórium a kopec úžasných zážitkov. Šla som si za svojím a toto prajem všetkým, lebo každý z nás je unikát," uzavrela Čírová. 

Zdroj: SITA (text bol upravený a doplnený redakciou)
Foto: SITA/Marek Mrviš (titulná fotografia), Anton Novotný (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti