Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana a Ja uvádza debutový album jarným singlom Ďaleko. Pozrite si videoklip

Jana a Ja uvádza debutový album jarným singlom Ďaleko. Pozrite si videoklip

29.04.2020 - 13:00 | redakcia

V pondelok vyšiel prvý singel Ďaleko z pripravovaného albumu hudobného projektu Jana a Ja s názvom Lesokruhy. Skladba aj videoklip sú oslavou jari a rôznorodých medziľudských vzťahov. Text skladby, ktorý odkazuje na pocit blízkosti medzi ľuďmi aj v časoch, keď sú fyzicky ďaleko, je v týchto dňoch príznačný, hoci plán v tomto smere nebol žiaden.


Jana a Ja je umelecký projekt hudobníčky a poetky Jany Krčmárovej, ktorá na tento rok pripravila svoj debutový album s autorskými skladbami a slovenskými textami. Je tvorbu ste už mohli počuť naživo v rámci rôznych multižánrových a literárnych podujatí, teraz predstavuje svoj prvý oficiálny singel Ďaleko. V piesni sa snúbi jazzová inštrumentácia a sympatický spevácky prejav, je to skladba, ktorá by pokojne mohla znieť z rádií pre náročnejšie dospelé publikum.


O hudobnú produkciu piesne Ďaleko aj celého pripravovaného albumu sa postaral klavirista a skladateľ Ľuboš Šrámek, známy najmä zo spolupráce s Nikolajom Nikitinom, či držiteľom Krištáľového krídla Jurajom Griglákom, ale aj s raperom Rytmusom, ktorému sa postaral o aranžmány skladieb pre koncerty so symfonickým orchestrom. Videoklip vznikol - takisto príznačne, no neplánovane - v režime na diaľku. Na jeho tvorbe sa podieľali Waldemar ŠvábenskýBranislav Vincze a Jana Fašungová.

O pár dní bude skladba dostupná aj na streamingových službieb vrátane YouTube Music, Deezer, Spotify, Tidal, či Apple Music. Profil Jana a Ja v týchto službách nájdete už dnes, aj s dvoma staršími skladbami Čierne barany a Astronaut.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Jana Krčmárová. Správu sme upravili a doplnili.

Foto: Jana Fašungová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti