Slovenská pagan metalová formácia Ramchat, ktorej lídrom je Pavel "Hirax" Baričák, predstavila svoj nový oficiálny videoklip. Sprevádza skladbu Ľadová pláň z minuloročného albumu Znelo lesom, ktorý najnovšie vyšiel aj vo formáte magnetofónovej kazety v limitovanom, ručne číslovanom počte 50 kusov.

"Písal sa koniec februára 2020. Prišli sme do toho lesa neskoro, na tento mesiac od pol druhej poobede zostáva svetla už málo... Bolo čosi okolo nuly, kde tu nám do tváre spadla nejaká vločka. Našťastie nesnežilo husto, to len vánok povieval a hral sa s pozabudnutými malými zamrznutými kvapkami vody. Vybrali sme z áut celú pódiovku, naštartovali agregát kvôli technike, zapli sa kamery, dron, dymostroje... A šli sme dookola pieseň Ľadová pláň, až sme z toho mali nervy, mrzli nám prsty, tam vypadol jeden z dymostrojov, tam bubeník Miško (Michal Goldberger, pozn. red.) tĺkol do bicích viac, ako sme mohli počuť muziku hrajúcu z auta," spomína Hirax na nakrúcanie videoklipu.

"Keď začala padať tma, celí vymrznutí sme zbalili veci, naložili ich znova do áut, no bubeníkova Dacia pri ceste späť zapadla." Hirax sa ho snažil potiahnuť svojím autom, čím však dosiahol akurát to, že sa taktiež zaryl do premočeného svahu. "Snežilo, chlad šiel pod kožu. Stáli sme v tme na rozmočenej a zasneženej planine medzi dvoma lesmi, obe autá naložené drahou technikou, do tretiny kolies zatlačené v bahne," približuje lider skupiny Ramchat bezútešnú situáciu, v ktorej sa kvôli videoklipu Ľadová pláň ocitli. Nakoniec im pomohol neďaleko žijúci kamarát s džípom, ktorému sa na niekoľko pokusov podarilo vytiahnuť najskôr Hiraxovo auto a potom aj Daciu.


Prečítajte si tiež: Ramchat ohromuje vyzretým materiálom. Znelo lesom zanecháva silné dojmy

Znelo lesom na audiokazete

Redakciu Hudba.sk informoval Pavel "Hirax" Baričák. Správu sme upravili a doplnili.