Hlavná stránka

>

Správy

>

Marley Wildthing sa oslobodzuje v novom klipe k singlu One single Person

Marley Wildthing sa oslobodzuje v novom klipe k singlu One single Person

Marley Wildthing, 2022
Zdroj: archív speváčky
28.05.2022 - 09:00 | redakcia

Rakúska speváčka a songwriterka Marley Wildthing uvádza prvý singel One single Person z pripravovaného albumu s názvom Glasshouse. Marley sa slovenskému publiku už predstavila duetom Wildflower spolu so slovenským spevákom Dušanom Markom, ktorý pôsobí aj ako frontman českej hudobnej skupiny Support Lesbiens.Novinku o idealizácii človeka predstavuje v optimistickej atmosfére napriek horko-sladkej téme. Znovuobjavenie emócií vložila speváčka do textu a precítila hudbou, ktorej štýl je organický druh indiepopu s folkovými a world music prvkami, so skutočnými nástrojmi, jej hrejivými vokálmi a prirodzeným pocitom. "Pieseň som skomponovala na gréckom bouzouki (6-strunový nástroj s mierne arabským zvukom), potom som ju nahrala so svojou kapelou a jeseň som strávila hľadaním vlastného zvuku s množstvom sprievodných vokálov a zaujímavými aranžmánmi," ozrejmuje Marley Wildthing.

Nahrávanie skladby prebehlo už pred dvoma rokmi so speváčkinou kapelou z Prahy spolu s nahrávacím inžinierom a hudobníkom Larsonom Haakenstadom zo Seattlu vo Faust Studios. Jej dokončenie však prišlo až počas druhého lockdownu, keď sa Marley učila zákonitosti produkcie hudby, aby následne produkovala svoj album. Vytvárala vlastný zvuk a zisťovala, čo od svojej hudby chce. Výsledkom je singel One single Person a album, ktorý bude vydaný koncom roka. Po rozsiahlej produkcii skladbu zmixoval zvukár Alex Tomann a o master sa postaral Martin Scheer z Viedne.

Inšpiráciu pri tvorbe skladby Marley čerpala z pocitov vlastnej skúsenosti, keď si po dlhšom období samoty bez akýchkoľvek emócií začala vytvárať nový vzťah. "Bol to len nejaký človek, do ktorého som začala vkladať všetku nádej, bola som ním posadnutá. Tak som sa opýtala samej seba, si skutočne zamilovaná alebo len zamilovaná do predstavy človeka?" opisuje Marley moment, keď si uvedomila, že možno len nie je pripravená na vzťah.


Pieseň hovorí o idealizácii človeka, keď sa snažíme nájsť v určitej osobe dokonalého človeka, ktorý však v skutočnosti neexistuje. O čerstvej zamilovanosti, no zároveň nepripravenosti na vyvážený partnerský pomer. "Chcela som dať tomuto významu idealizácie ďalšiu metaforickú vrstvu vo videoklipe, kde reprezentujem samú prírodu, ktorá je držaná v klietkach a akváriách, spiaca, vlastnená a zajatá ľuďmi. Ale táto príroda chce byť slobodná a nakoniec sa jej to aj podarí, keď znovu objaví svoje prirodzené prostredie," s úsmevom dodáva Marley.

O vizuálnu stránku sa postarali Marcela Mencelová a Dejv Procházka, ktorým speváčka predstavila svoje idey. Samotné nakrúcanie prebiehalo v átriu s veľkým akváriom, vytvorenom teráriu zo sklenených stien a uprostred botanickej záhrady Albertov v Prahe. "Keď sme akvárium s priateľom vyzdvihli, úplne sme sa vzdali jeho nosenia. V skutočnosti stále stojí v našom átriu a my nevieme, čo s ním robiť, keďže váži 120 kíl," so smiechom hovorí Marley a ďalej pokračuje: "Tiež som si musela zvyknúť na to, že som pod vodou kvôli scénam v akváriu, tak som celé týždne chodila do bazéna, meditovala a učila sa zostať pod vodou dve minúty."

Koncom roka vydá speváčka nový album, z ktorého singel One single Person pochádza. Predtým ešte z neho spoznáme ďalšie dva single s videoklipmi. Sarkastickú pieseň Soul for Sale o umelcovi, ktorý sa necíti ocenený a pieseň o prírode Flow Wild s videoklipom o kolonializme natočeným v jordánskom Ammáne. Dovtedy uvidíme Marley Wildthing na pripravovanom malom turné. Skladby Wildflower a Driftwood zo spolupráce s Dušanom Markom rotujú v českých aj medzinárodných rádiách a na Spotify si získali priazeň mnohých poslucháčov.

Marley Wildthing tvorí od melódií, textov až po hudobné videá, obrázky, farby či outfity. "Rada tvorím a využívam svoju fantáziu. Ale hudbu chcem využívať aj ako médium na zdieľanie názorov, vecí, ktoré považujem za dôležité, ako sú environmentálne problémy, duševné zdravie, myšlienky o našom živote na tejto planéte," uzatvára speváčka.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Michal Neffe. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti