Hlavná stránka

>

Správy

>

Polar Mango predstavili nový singel. Hosťuje v ňom Američan Tony McElveen

Polar Mango predstavili nový singel. Hosťuje v ňom Američan Tony McElveen

28.08.2019 - 16:00 | redakcia

Dvojica hudobníkov a producentov zo Žiliny Polar Mango, kombinuje vo svojej tvorbe živé nástroje s elektronikou. Miroslav Kulich a Libor Cabejšek ml. sú autormi textov, melódií, harmónií, kompozície aj aranžmánu. Na aktuálnom singli Break Out spolupracovali s gospelovým spevákom Tonym McElveenom z Houstonu.


"Nahrávame hudbu používaním počítača aj reálnych nástrojov. Veľa ľudí si myslí, že elektronickú hudbu nemusí nahrávať hudobník a program robí všetku prácu za vás. Elektronickú hudbu nepovažujú za umenie. Ceníme si, že ľudia si vážia poctivých hudobníkov, čo cvičili na nástroje a majú cit pre detail, ale nie je to celkom pravdivé. Ak aj človek robí hudbu elektronicky, melódiu musí reálne nahrať cez kláves alebo nejaký nástroj. To sa týka aj bicích, aj všetkých efektov. Hrá sa s každým jedným zvukom, s jeho charakterom aj miestom v kompozícii skladby," približujú svoju tvorbu členovia formácie.

"V kapele sa viac sústredíte na vlastný nástroj. Tiež v kapele máte priemerne päť nástrojov, naproti tomu v elektronickej hudbe ich je desaťnásobne viac. Ak by sme sa pozreli na to z perspektívy vážnej hudby, ako producent elektronickej hudby k nej máte o niečo bližšie než keď hráte v rockovej kapele," dodali.


Na ich piesni Break Out spolupracovali s gospelovým spevákom Tonym McElveenom z Houstonu v USA, ktorý nahral sólový spev aj vokály. Tony sa zúčastnil niekoľkých speváckych súťaží a spieval a cestoval s lokálnymi skupinami po celom Texase. Vedie spoločnosť zaoberajúcu sa hľadaním spevákov. O mix sa postaral hudobník Blind Sight z Ruska. Na nahrávke môžeme počuť basovú linku v podaní hosťujúceho Miloša Chovanca, ktorý pôsobil v kapele I.F.X. a je učiteľom gitary a bass gitary na umeleckej škole v Žiline.

Skupinu Polar Mango tvoria dvaja gitaristi Miroslav Kulich, tvorca a producent projektu Myor, a Libor Cabejšek ml., člen kapely Nexus Grunge Band. Miro sa živí ako grafický dizajnér, ilustrátor a podniká v oblasti reklamy, webstránok a animácií. Je majiteľom značky 2B3. Libor pracuje ako učiteľ anglického jazyka a je majiteľom jazykovej školy Boston Language Services.

"Budeme sa snažiť nemať všetky piesne rovnaké. Máme radi rockovú hudbu, folkovú hudbu, hip-hop, a mnohé iné žánre. Ale poznáte ten pocit, keď prídete na koncert neznámej kapely, hrajú perfektne, prvá skladba vás dostane a tešíte sa na druhú. Tá je podobne dobrá, a potom tretia, štvrtá, a zrazu vás to začne nudiť. Skladby majú rovnaký princíp, rovnaké zvuky, dokonca rovnakú energiu, ktorú už po niekoľkých piesňach neviete spracovať. Chýba tomu zmena a dynamika." Formácia Polar Mango pracuje na ďalších skladbách a má v pláne prizvať si k spolupráci aj slovenských spevákov so slovenskými textami.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytli členovia formácie Polar Mango. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti