Hlavná stránka

>

Správy

>

Vo štvrtok sa začne festival Lodenica. Svoje brány otvára už dnes

Vo štvrtok sa začne festival Lodenica. Svoje brány otvára už dnes

28.08.2019 - 14:00 | redakcia

Vo štvrtok sa v Piešťanoch začína trojdňový festival Lodenica. Brány areálu Autocamping Lodenica otvorili už dnes o 12:00. Na 21. ročníku festivalu sa v Piešťanoch na troch pódiach predstaví rocková legenda T – Rex, Čechomor, Banjo Band Ivana Mládka, Arzén, František Nedvěd, Gladiator, Žalman, Fleret, Kamelot, Plavci, Allan Mikušek, Bukasový masív a mnohé ďalšie.


"Prvé záchytné parkovisko bude sprístupnené hneď na križovatke ciest Hlboká a Rekreačná. Toto parkovisko pojme dostatočné množstvo áut. Cena parkovného bude päť eur, karavany zaplatia na tomto parkovisku desať eur. V tomto poplatku nie je pripojenie na elektrinu. Všetky autá budú po zaplatení poplatku označené nálepkou na čelnom skle. Parkovné platí na celý festival. V prípade, že sa toto parkovisko zaplní bude pripravené náhradné parkovisko pred zimným štadiónom. Autá návštevníkov s klasickými vstupenkami budú mať prístup iba po prvé parkovisko. Ďalej sa budú púšťať iba autá VIP, artist, personál reštaurácie Lodenica, Žiwel a obyvateľov Lodenice. VIP hostia budú mať vyhradené parkovisko v blízkosti areálu. Nálepku dostanú po preukázaní platnej vstupenky na recepcii campingu Lodenica," uviedol za organizátora akcie Martin Noga.

Kyvadlová doprava pre návštevníkov festivalu bude premávať od štvrtka 15:00 až do nedele 12:00. "Stanovanie bude možné iba na miestach na to určených v areáli Lodenice. Po zaplnení bude možné stanovať za ochrannou hrádzou na brehu Sĺňavy. Ako každý rok bude zakázané vnášať ostré predmety, sklo, plechovky. Čo sa týka nápojov, povolený je len vstup s minerálkou alebo čistou vodou v plastovej fľaši, ostatné nápoje si môžu návštevníci kúpiť priamo na mieste," dodal Martin Noga.

Program sa bude konať na troch pódiách - Lodenica scéna, Lodenička scéna a Komorná scéna. Vo štvrtok sa predstavia TE Band, Pacipacifik, BPT Zlín, Spirituál Kvintet či Wabi Daněk Memory. V piatok zas Bijouterrier, Banjo Band Ivana Mládka, Kamelot, Věra Martinová, Pavel Žalman Lohonka, Fleret, Gladiator, Čechomor alebo Arzén. V sobotu sa okrem hlavnej hviezdy festivalu, britskej rockovej kapely T-Rex predvedú aj Buttons, Edo Klena a Klenoty, Romanika, Bukasový masív, Jan Vančura a Plavci, František Nedvěd a Tie Break, Allan Mikušek alebo Slniečko.

Zdroj: SITA, Nora Krchňáková z NK Factory
Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti