Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Olympic má nový klip a vydáva reedíciu albumu Jedeme, jedeme

Skupina Olympic má nový klip a vydáva reedíciu albumu Jedeme, jedeme

28.09.2021 - 14:00 | redakcia

Aktuálny skvelo prijatý album Kaťata rozvíril hudobné vody a priniesol kontroverzný videoklip Nemám páru. Teraz sa Olympic rozhodol odpremiérovať ďalší videoklip z úspešnej novinky k piesni Pádím. Kapela ho predstaví fanúšikom na veľkom plátne v rámci koncertu a krstu albumu Kaťata 30. septembra v pražskom Paláci Akropolis.


Kapela Olympic však nezabúda ani na svojich fanúšikov z rokov 70. rokov. Pre nich si pripravila reedíciu tretieho albumu Jedeme, Jedeme. Kultový album vznikol v čase veľkých personálnych zmien v skupine. Zostavu totiž opustil spoluzakladateľ, basgitarista a textár Pavel Chrastina a na jeho miesto nastúpil Jan Hauser. Slová k melódiám Petra Jandu dodal predovšetkým Zdeněk Rytíř. Aranžmány sa stali farebnejšími, štýlové ukotvenie kapely však zostalo zachované. Prekvapivým hosťom bol Jiří Stivín, pridávajúci k rocku flautové a saxofónové pasáže.

Z dnešného pohľadu sa najväčším hitom stala skladba Bon soir, mademoiselle Paris, ale poslucháč si iste spomenie i na piesne Když jsem bejval tramp, Bláznivej Kiki, Elixír či Strážce majáku. Premenou prešla nielen hudba, ale tiež obal. Po Pacákovej recesistickej Želve a pop-artovom Rosomákovi sa Olympic zaodel do historických cyklistických, motoristických či leteckých kostýmov, aby sa na titule i vo vnútri albumu ocitla štýlová koláž z fotografií Alana Pajera. Album vychádza digitálne, na LP i na CD s ôsmimi bonusmi.


"Rekonštrukcia rozkladacieho balenia bola tentokrát mimoriadne zložitá, nakoľko pôvodné fotky zabavila ŠtB. Prekvapením bude vinylový zvuk, tento rok nanovo vyrobený z pôvodných pásov. Výborným doplnkom je osem bonusov na CD, ponúkajúcich alternatívne i koncertné verzie skladieb. Do ultimátnej podoby olympicovských albumových reedícií posúva i toto vydanie rozsiahla edičná poznámka O. Zámostného," dopĺňa producent Supraphonu Karel Deniš.

Na avizovanom pražskom koncerte na fanúšikov čaká bohatý program vrátane malého prekvapenia. Krstnou mamou bude Lea Šteflíčková, Česká Miss 2018, ktorá je tiež modelkou na obale. Na veľkom plátne predstaví kapela svoj nový videoklip a zaznejú i najväčšie hity. "Na našej dlhej plavbe v rockovom mori sme pomerne výrazne otočili kormidlom a po roku čakania na vhodnú dobu sa nám konečne podarí pokrstiť dnes už takmer dospelé dieťa v podobe albumu Kaťata," pozýva na koncert Petr Janda.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti