Hlavná stránka

>

Správy

>

Janais na záver jesennej série koncertov pokrstila svoj štvrtý album Ilúzie

Janais na záver jesennej série koncertov pokrstila svoj štvrtý album Ilúzie

31.10.2018 - 12:00 | redakcia

Slovenská speváčka Janais počas uplynulého víkendu uviedla do života novú nahrávku. Koncertom v legendárnom bratislavskom V-klube zakončila v sobotu jesenné miniturné, v rámci ktorého sa predstavila aj v Prešove a Banskej Bystrici, a zároveň pokrstila svoj štvrtý album Ilúzie.


Na bratislavskom koncerte Janais predstavila všetky skladby z novej štúdiovky vrátane skôr zverejnených singlov Nad hladinou, Hlavolam či Shoulder. Na jednom pódiu si s ňou zaspieval aj Peter Bažík, s ktorým spoločne predviedli obľúbený duet Blízko. Atmosféru večera podčiarkla odľahčená projekcia zostrihaná zo zábavných momentov, ktoré kapela zažila v uplynulých mesiacoch v nahrávacom štúdiu.

Krstná mama z nehudobného sveta

Nové CD talentovanej speváčky a skladateľky v závere koncertu pokrstila herečka Lujza Schrameková-Garajová. "Nechcela som, aby bol krstný rodič albumu spevák alebo speváčka. Hovorila som si, že by bolo super, keby to bol umelec, ale z iného súdka a strašne som chcela zavolať niekoho, koho poznám, kto mi je blízky a koho nebudem oslovovať prvýkrát v živote, mám to rada také osobnejšie. Lujza mi fandila už od môjho druhého albumu a viackrát sme sa stretli na rôznych akciách, tak je dnes z nej krstná mama," vysvetlila speváčka v rozhovore pre agentúru SITA.

Herečka album uviedla do života tradične, šampanským. "Každý album sme krstili niečím špeciálnym, stále sme vymýšľali. Katka Koščová mi krstila prvý album Svetoboj vodou z Váhu, lebo som tam mala pesničku o divnom Jankovi a zakliatej panne vo Váhu, vianočný album som krstila ihličím... Teraz sme si s Lujzou povedali, že dosť bolo vymýšľania, už sme dosť staré na to, aby sme to pokrstili sektom," hovorí s úsmevom Janais.

Janais, krst albumu Ilúzie, 27.10.2018

"Teším sa, že Lujza s Petrom prišli, v Prešove a Banskej Bystrici to bolo iba o mne a o kapele. Ale som rada, že napriek tomu, že sme na tých koncertoch nemali nejaké ďalšie zaujímavé mená, ľudia prišli v celkom hojnom počte a zabavili sa. Teraz sme to tak trošku oživili, konečne som celý večer nerozprávala iba ja a priestor dostal aj niekto iný," smeje sa speváčka.

Popovejší zvuk, ale aj Čerešne v preklade do francúzštiny

Ilúzie ukazujú Janais v popovej polohe, ktorá je jej srdcu najbližšia. "Som rada, že sa nám konečne podarilo nový album pekne uceliť. Nájdete na ňom viacero piesní, ktoré už v éteri slovenských rádií rotovali ako single. Za zmienku stojí i pár úplných noviniek a najznámejší slovenský šansón Čerešne, ktorý do francúzskeho jazyka preložil pán Ivan Sakala," prezrádza na margo čerstvých piesní. Na nahrávaní albumu sa podieľali gitarista Peter Kothaj, klávesáci Martin Šenc a Daniel Špiner, basáci Michal Šelep a Pavol Hvišč, bubeník Stano Kociov, a producent Vlado "Randy" Gnepa, ktorý sa postaral o aranžmány, zvuk a mix.

Album je podľa speváčky iný ako predošlé, no stále žánrovo pestrý. "Ešte tri roky dozadu sme naň nahrávali skôr akustické piesne, potom sme prešli do takého väčšieho rádiového popu, a napokon tam pribudol ešte šansón, takže je to také všakovaké, no myslím si, že je to dobre. Ja nemám rada, keď sú celé albumy jednoliate, aj keď sa hovorí, že je to lepšie, lebo si vás poslucháč rýchlejšie zapamätá a zaradí. No ja práve to škatuľkovanie nemám rada a teší ma, že na koncertoch dokážeme zahrať aj nejaký šansón, aj niečo trošku do jazzu, aj pop a niečo folkovešie, z každého rožku trošku," podotýka speváčka.

Pripravuje vianočné koncerty

Janais krstom albumu s tohtoročným koncertovaním ešte nekončí. Čoskoro ju totiž čaká i niekoľko vianočných vystúpení. "Máme zatiaľ potvrdených niekoľko koncertov a stále nejaké pribúdajú, potiahneme to celý december. Tieto koncerty robíme vo väčšom už tretí rok a vždy sa na ne veľmi tešíme, pretože ten repertoár hráme vždy len v decembri, takže ho nemáme opočúvaný. A býva aj dobrá nálada, keďže na koncerty chodievame spolu celá kapela vo veľkom aute," približuje speváčka. "Budeme hrať piesne z albumu Vianočná a zahráme vždy aj nejaké dva-tri najznámejšie single. Vidieť nás môžete v sálach a kluboch, ale aj na vianočných trhoch," pozýva fanúšikov.

Vianočná Janais 2018:

8. 12. - Olomouc
9. 12. - Košice, Kulturpark
12. 12. - Nitra, Synagóga
13. 12. - Bratislava, Slovenský rozhlas 
14. 12. - Považská Bystrica, Vianočné trhy
20. 12. - Vranov nad Topľou, Estrádna sála

Redakciu Hudba.sk informovala Michelle Kristová z umeleckej agentúry Stella Production. Tlačovú správu sme upravili a doplnili o citáciu z agentúry SITA.

Foto: Rudolf Baranovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti