Hlavná stránka

>

Správy

>

DJ Philipee a Nicky Mack zverejnili nový singel s klipom z krásneho Zakynthosu

DJ Philipee a Nicky Mack zverejnili nový singel s klipom z krásneho Zakynthosu

28.10.2020 - 08:30 | redakcia

Slovenský dídžej a producent Philipee, ktorého tanečné skladby môžete poznať aj z éteru slovenských rádií, zverejnil prostredníctvom videoklipu svoju najnovšiu melodickú skladbu Like a Dream. Spolu s talentovanou speváčkou Nicky Mack chcú ľudí preniesť naspäť do slnečného a bezstarostného leta.


Pieseň v žánri chill-house, pripomínajúca zvuk svetových hviezd tanečného popu ako Kygo či Avicii, vznikla ešte v lete 2019, kedy Philipee a Nicky Mack spoločne nahrávali v jeho domácom štúdiu. Výsledkom ich prvej spolupráce bol minuloročný singel Hold Me, no už vtedy bolo jasné, že to nebude ich posledná spoločná pieseň.

Prečo skladba Like a Dream vychádza až teraz? "Na rok som skladbu odložil do šuflíka a s príchodom leta som si uvedomil, že tam Nicky spieva o oceáne a východe slnka, čo ma motivovalo k finalizácii aj k nápadu na videoklip. Svoju dovolenku na gréckom Zakynthose som tak vymenil za náročné natáčanie klipu," hovorí Philipee.


Nakrúcanie skomplikoval hurikán

Hoci to tak vo výsledku nevyzerá, vizuál sa rodil naozaj ťažko. V čase natáčania totiž neočakávane zúril v okolí ostrova hurikán, takže sa paradoxne vysnívaná dovolenka zmenila na nočnú moru - presne ako sa kontrastne spieva v texte skladby. "Dva dni sme boli bez elektriny a vody a na mnohých miestach boli záplavy i popadané stromy, tak som už ani nepočítal s tým, že svoj premiérový videoklip dokončím," priblížil autor skladby.

Po dvoch dňoch sa však konečne vyjasnilo a posledné dni sa bez oddychu dotočili posledné zábery. Hudobné video, ktoré zrežíroval samotný producent, ukazuje pôvabnú modelku na najkrajších miestach Zakynthosu a jednu z najfotenejších pláží sveta s vrakom starej lode - Navagio beach. Okrem toho v klipe zaujme využitie nekonvenčných trikov z najmodernejších akčných kamier, ktoré sú podľa Philipeeho budúcnosťou hudobných videí. Po návrate na Slovensko nasledovalo okrem strihania a post-produkcie videa ešte nahrávanie a dokončenie produkcie samotnej skladby v známom štúdiu LVGNC Mareka Rakovického.

Novinka je pre Philipeeho už ôsmou zverejnenou skladbou z jeho pripravovaného debutového albumu. Medzi jeho najznámejšie a najhranejšie skladby patria Save Me so spevákom Martinom Císarom či veľká letná spolupráca s Milanom Lieskovským - Feelin Good.
Vokalistka a textárka skladby Like a Dream Dominika Macková alias Nicky Mack je zase poslucháčom známa ako víťazka speváckej súťaže rádia Europa 2 a za svoju kariéru už stihla vydať skladby v rôznych žánroch - baladu Lies, spomínanú tanečnú skladbu s Philipeem Hold me či spoluprácu Plexom a Petrom Pannom GPS. Pred návratom na Slovensko pôsobila niekoľko rokov v Toronte v kapele Earthphonics. Philipee a Nicky plánujú spolupracovať i na ďalších skladbách.

Redakciu Hudba.sk informoval Filip Hertz alias Philipee. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Patrik Drotár


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti