Hlavná stránka

>

Správy

>

My Baby rozvibrujú MMC už o dva týždne, predkapela The Youniverse bude krstiť

My Baby rozvibrujú MMC už o dva týždne, predkapela The Youniverse bude krstiť

28.11.2018 - 14:00 | redakcia

Už o dva týždne bude bratislavským Majestic Music Clubom (MMC) znieť blues 21. storočia s prímesou funku v psychedelickom obale, o ktorý sa postarajú My Baby. Známa je už aj predkapela. Výber padol na skupinu, ktorá sa holandsko-novozélandskej formácii zo všetkých slovenských kapiel podobá snáď najviac - nielen podobným mixom žánrov, ale aj prejavom na pódiu.


Reč je o formácii The Youniverse, pre ktorú bude toto vystúpenie, naplánované na štvrtok 13. decembra, už druhou koncertnou spoluprácou s amsterdamskými My Baby. Kým pred rokom sa po ich koncerte v Nu Spirit Clube postarala o DJ set, tentoraz už zahrá plnohodnotný koncert v úlohe predkapely.

Premiéra výnimočného debutu

Nebude to však typická "zahrievačka" s krátkou minutážou a polovičnou hlasitosťou, ale prvé živé uvedenie debutového koncepčného albumu The Youniverse - CMYK, ktorý bude na tomto podujatí zároveň pokrstený. Mimochodom, je to vynikajúca platňa, jej recenziu vám prinesieme v najbližších dňoch. Od piatka 30. novembra pritom album budete môcť počúvať na všetkých digitálnych platformách (viac než dva mesiace bol dostupný len v podobe limitovanej edície na vinyle).

Okrem toho sa kapela nedávno stala prvou, ktorá sa predstavila v rámci nového projektu kvalitných live videí na štýl Audiotree.tv, NPR music a pod. - Pulp Sessions. Jeho prvé vydanie, zverejnené len pred pár dňami, je dobrou pozvánkou na koncert The Youniverse, no znejú v ňom prevažne staršie kúsky. Až posledná skladba v krátkom sete je tohtoročná novinka Aftershock. Ak chcete naživo ochutnať viac z albumu CMYK, nenechajte si ujsť koncert s My Baby v MMC.


Už v podaní predkapely sa teda rozhodne je na čo tešiť, no samotní The Youniverse sa okrem vlastného koncertu veľmi tešia aj na hlavnú hviezdu večera. "Prvý raz som ich videla na Pohode. Natrafila som na nich úplnou náhodou po poflakovaní sa s kamoškou, keď nás nič nebavilo. Zrazu sme ich videli - roztancovali celý dav a rozdávali super energiu. Napriek tomu, že mali hrať klasický hodinový set, pridávali asi trikrát a ľudia boli úplne nadšení. Po koncerte som stretla Jerguša, ktorý mi bez toho, aby bol na tom koncerte, kúpil ich LP. A tak sa kruh uzavrel," povedala o svojom prvom stretnutí s My Baby speváčka The Youniverse Tammy Nižňanská, ktorá to v kapele od začiatku ťahá práve s gitaristom Jergušom Oravcom.

The Youniverse oficiálne vznikli v roku 2015 počas pravidelných jam sessions v klube Rustique. Vďaka pravidelnému hraniu vlastnej tvorby ako aj voľnej improvizácii sa kapela rýchlo zapísala na bratislavskej hudobnej scéne a medzi jej členmi sa vystriedalo niekoľko hudobníkov z etablovaných slovenských kapiel. V prvých rokoch predskakovali na koncertoch Le Payaco či Saténové Ruky a okúsili aj krátku performance na festivale Grape. V následujúcom roku vydali debutové EP Raise Hell, Kid (2016), z ktorého postupne ponúkli až videoklipov. Viaceré z nich pritom čerpali zo záberov, ktoré dvojica natočila na svojej hudobnej púti naprieč USA. 

Po roku 2017, kedy The Youniverse koncertovali na Slovensku aj v Čechách, dozrel čas na vydanie debutového albumu CMYK so singlami Dark, Riverbanks a Silver, pričom posledný menovaný sa nedávno dostal aj do rotácie Rádia_FM. CMYK vyšiel v novom nezávislom vydavateľstve Tomáša Slobodu Bruuder Records a od septembra až doteraz bol dostupný v limitovanom predpredaji len ako vinyl. Do bežnej distribúcie vrátane streamovacích služieb sa dostane až tento piatok.Aj kapela My Baby na čele s charizmatickou speváčkou Cato van Dijck príde do Bratislavy s novým albumom. Štvrtú štúdiovku s názvom Mounaiki obsahujúcu desať skladieb vydala len pred pár týždňami. Ako sa na ňom My Baby (ne)zmenili si môžete prečítať napríklad v magazíne Full Moon. Nový album už stihli v rámci In The Club Tour predstaviť v Londýne, Mníchove, Berlíne, Paríži, Bruseli, Amsterdame, Prahe, Záhrebe či Budapešti.

Prvá séria lístkov na koncert v Bratislave je už vypredaná, tá druhá sa aktuálne predáva v sieti Predpredaj.sk za 14 eur. 

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Facebook event
 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér koncertu Ján Papač. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Sven Signe


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti