Hlavná stránka

>

Správy

>

Rita Ora vydala nový album Phoenix. Spolupracovala s mnohými hviezdami

Rita Ora vydala nový album Phoenix. Spolupracovala s mnohými hviezdami

28.11.2018 - 08:30 | redakcia

Speváčka Rita Ora koncom minulého týždňa vydala svoj druhý album, ktorý dostal názov Phoenix. Priaznivci naň čakali dlhých šesť rokov. Novinka ponúka dvanásť songov, medzi nimi aj Summer Love s Rudimental, Girls, ktorá vznikla v spolupráci s trojicou Cardi B, Bebe Rexha a Charli XCX, a tiež Keep Talking s Juliou Michaels.


Dôvodom čakania na nový album boli problémy s labelom Roc Nation, ktorému sa upísala v roku 2008. Súdne spory s vydavateľstvom vyvrcholili v roku 2016, kedy sa Rita Ora s firmou definitívne rozišla. Pochopenie a umeleckú slobodu následne našla v pod krídlami vydavateľstva Atlantic, kde novinka Phoenix vychádza. Albumu predchádzali úspešné single Your Song, Anywhere a Let You Love Me, s ktorými bodovala aj v slovenskom éteri.


Spolupráca s najžiadanejšími
      
Globálny hit Your Song, na ktorom sa podieľal Ed Sheeran, pokoril európske rebríčky a ešte pred vydaním albumu dosiahol niekoľko sto miliónov streamov. Pieseň For You sa preslávila ako soundtrack k filmu Päťdesiat odtieňov slobody a pri piesni Girls sa zišiel naozaj hviezdny dievčenský tím Cardi BBebe Rexha a Charli XCX. Ďalší hit Lonely Together spoluprodukoval známy švédsky dídžej Avicii, ktorý na jar tohto roku tragicky zahynul. 
     
"Tento album je výtvorom lásky a pre mňa bolo naozaj dôležité urobiť ho podľa seba. Som veľmi vďačná za lásku a podporu ľudí, ktorí so mnou spolupracovali a pomohli mi vytvoriť niečo, na čo som pyšná. Poskytli mi priestor a slobodu tvoriť zo srdca. Miestami to bolo náročné, ale zároveň euforické. Som vďačná za dobrodružstvo, na ktoré som sa vydala vďaka tomuto albumu," uviedla speváčka pre médiá.
      

Aktuálny singel Let You Love Me si speváčka otextovala sama a zverila sa v ňom s intímnymi spomienkami a neistotami vo vzťahu. Videoklip k tejto piesni má za dva mesiace na Youtube vyše 100 miliónov zhliadnutí.

Prečítajte si: Rita Ora v akustickej polohe dokazuje, že ju ako speváčku netreba podceňovať

Počas svojej kariéry Rita Ora predala sedem miliónov singlov a jej debutový album Ora sa stal vo Veľkej Británii platinovým. Speváčka albánskeho pôvodu ešte pred vydaním albumu ohlásila svetové turné, ktoré odštartuje 1. marca 2019 v austrálskom Melbourne a skončí 29. mája v Glasgowe. Do strednej Európy sa kráska, známa aj z reklamných kampaní viacerých známych značiek, zatiaľ nechystá. Najbližšie k Slovensku ju môžete vidieť v Nemecku, Švajčiarsku či Taliansku. 


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Warner Music Renáta Tomášová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: facebook.com/RitaOra


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti