Hlavná stránka

>

Správy

>

Spoznajte mladých slovenských virtuózov v televíznej šou Virtuózi V4+ na Dvojke

Spoznajte mladých slovenských virtuózov v televíznej šou Virtuózi V4+ na Dvojke

28.11.2020 - 11:00 | redakcia

Dvojka prinesie v predvianočných dňoch aj oslavu klasickej hudby a oslavu mladých slovenských hudobníkov. Program Virtuózi V4+ ponúkne divákom príležitosť spoznať mladých hudobníkov a spevákov krajín Vyšehradsej štvorky a Srbska. Ide o jedinečný typ formátu, cieľom ktorého je predstaviť krásu klasickej hudby čo najširšiemu publiku.


Program, ktorý je oslavou klasickej hudby, sa na Dvojke RTVS predstaví už dnes, 28. novembra o 20:35. Virtuózi V4+ je talentová súťaž mladých hudobníkov a spevákov z krajín Vyšehradskej štvorky a Srbska, ktorí svojou brilantnou interpretáciou získali nejeden obdiv. Vynikajú skvelou hrou na klasickom nástroji alebo sú vynikajúcimi klasickými spevákmi. Víťaz bude môcť vystúpiť v najslávnejších koncertných sálach sveta a dokonca aj získať štipendium v jednej z najprestížnejších hudobných inštitúcií. Víťazovi sa tak otvorí možnosť vysnívanej kariéry v klasickej hudbe.

Medzi súťžiacimi sú 4 Slováci

Súťaž sa začína už túto sobotu 1. semifinálovým kolom, nasledovať budú ďalšie dve semifinálové kolá a napokon, 19. decembra, finále. Programom budú divákov komentárom sprevádzať Juraj Čurný a dirigent a klavirista Peter Valentovič, ktorý bol aj zástupcom Slovenska v porote a prezradí pár pikošiek zo zákulisia šou.

Zo Slovenska sa do súťažnej šou Virtuózi V4+ prebojovali 4 slovenskí súťažiaci - speváčky Vanesa Čierna a Alžbeta Reháková, Ajna Marosz, ktorá hrá na zobcovej flaute a huslista Teo Gertler. Dokument o nich a ich ceste do súťaže si diváci budú môcť pozrieť v sobotu o 20:10 na Dvojke, pred 1. semifinálovým kolom. V ňom sa predstavia Teo Gertler a Anna Marosz, predsedom poroty bude Gabriel Prokofiev, vnuk hudobného skladateľa Sergeja Prokofieva. Na Alžbetu Rehákovú a Vanesu Čiernu sa môžu dváci tešiť v druhom semifinálovom kole, kde predsedom poroty bude ruský huslista a dirigent Maxim Vengerov. Po 2. semifinálovom kole budú nasledovať workshopy pre mladých finalistov, súťaž sa skončí 19. decembra veľkým finále o 20:10 na Dvojke.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol PR manatér Stanislav Čačko.

Foto: Virtuozok Cloud (Virtuosos Holding Mo)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti