Hlavná stránka

>

Správy

>

Dominika Mirgová vydáva album Armáda. Vypočujte si ukážky

Dominika Mirgová vydáva album Armáda. Vypočujte si ukážky

29.02.2016 - 14:00 | redakcia

Dominika Mirgová dnes prináša na trh svoj tretí štúdiový album, na ktorom sa podieľala autorsky, ale aj producentsky. Fanúšikov, ktorí na novinku čakali dva roky, chce speváčka povzbudiť k sebavedomiu, zároveň sa snaží propagovať myšlienky rovnosti medzi ľuďmi a byť pre svojich mladých nasledovateľov pozitívnym vzorom.


"Armáda vznikala dlhšie, ako som čakala, ale chcela som, aby bol album dokonalý a verím, že ľudia budú naň reagovať pozitívne," prezradila mladá mamička, ktorá sa snaží skĺbiť prácu s materstvom, čo je ďalšia z tém, ktorej sa v rámci svojej novej tvorby venuje: "Ženy dokážu robiť oboje, ak majú okolo seba ľudí, ktorí im vytvoria podmienky. Ja mám manžela, rodičov, ktorí mi pomáhajú doma a skvelý tím v rámci mojej profesie. Som za to vďačná a verím, že v skladbe Pódium, kde túto vec riešim, sa nájdu aj ostatné pracujúce ženy, ktoré poznajú ten pocit, kedy chcú byť na dvoch miestach naraz, ale musia sa rozhodnúť," vysvetľuje Dominika Mirgová, ktorá figuruje ako autorka či spoluautorka textov a hudby pri väčšine skladieb. 

"Dozrela som, veľa sa v mojom živote za posledné dva roky zmenilo, chcela som, aby sa to odzrkadlilo aj v mojej hudbe. Som mladá, som úspešná, mám aj neprajníkov, vypočula som si veľa názorov, ale dnes viem, čo je dôležité a čo nie. A podľa toho veci aj riešim. Nie som dokonalá, ale filtrujem, čo počujem a filtrujem aj ľudí okolo seba," vysvetlila. Album nazvala Armáda preto, že jej fanúšikovia sú jej oporou a vždy za ňou stoja, v dobrom, aj zlom: "Sami si vymysleli názov #dominizers, začali mi spontánne posielať fotky s dvoma čiarami na tvári, ktoré v klipe Tu sme boli znázorňujú rovnosť. Tento motív sa pre nich stal natoľko silným, že sme na ňom postavili celý album, Tí najvernejší sú dokonca súčasťou bookletu." 

Na čerstvo vydanom albume spolupracovala speváčka s osvedčeným tímom v zložení Randy Gnepa a Miro Jaroš, ale aj s Billym Hollywoodom, Rakbym, Elpem, klaviristom Marekom Dankom, českým spevákom Pavlom Caltom, či nováčikmi JL Beats, Ien Echo a BigFoot. "Všetko sú to vynikajúci umelci, mám pred nimi obrovský rešpekt a patrí im veľká vďaka, lebo bez ich vkladu by album nebol aký je. Pre mňa dokonalý," doplnila.

Čo myslíte, môže byť album so skladbami ako Hore a Závislí dokonalý? Vypočujte si ostatné ukážky:


Zoznam skladieb na albume Armáda:

1. Armáda
2. Pódium
3. Hore
4. Vlkodlak
5. Dole
6. Vám
7. Objím ma
8. Tu sme boli
9. Štít
10. Závislí
11. Žijem ako viem
12. Talizman

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér speváčky Michal Šefčík.

Foto: Michal Petrík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti