Hlavná stránka

>

Správy

>

Nováčik na domácej scéne: Miriam Gállová predstavila emotívny singel Bosá

Nováčik na domácej scéne: Miriam Gállová predstavila emotívny singel Bosá

29.02.2020 - 09:00 | redakcia

Mladá talentovaná speváčka Miriam Gallová pochádzajúca z Rožnavy predstavila svoj debutový videoklip, ktorý odhaľuje krehký moment, keď sa človek rozhodne urobiť krok vpred a odhalí blízkej osobe svoje pocity. Pesnička Bosá bola napísaná ako milostný list.


"Snažím sa do svojich kompozícií vložiť niečo, čo človekom pohne, silnú emóciu, ktorú si zapamätá. To je pre mňa pri písaní a skladaní najdôležitejšie," prezrádza Miriam Gállová. Zvukovú réžiu nahrávky mala na starosti Petra Bangóová a videoklip nakrútil Lukáš Ďurán, s oboma Miriam spolupracuje už dlhšie. "Aj vďaka ich precíznosti, profesionalite a skvelej spolupráci vzniklo niečo, na čo som ozaj hrdá," dodáva.

"Videoklip sme natáčali v zasneženom Slovenskom raji, ktorý je jedným z najkrajších miest v našom okolí. Podvečer už silno mrzlo, ukrutne fúkal vietor a ku koncu natáčania som si už necítila prsty na rukách a nohách. Vo videoklipe so mnou hrá i môj priateľ, ktorému bola pieseň adresovaná," prezradila speváčka.


Speváčka a skladateľka Miriam Gallová sa venuje hudbe už od malička. Písať skladby začala ako štrnásťročná. Má za sebou niekoľko súťaží, kde získala rôzne ocenenia. Venuje sa tiež písaniu piesní do muzikálov. Úspešný muzikál Joan of Arc, v ktorom sa objavili jej skladby, vyhral celoslovenské kolo Jazykový kvet, ďalší muzikál Zo srdca Uhorska reprezentoval Slovensko v medzinárodnom projekte Erasmus+ a neskôr aj na iných kultúrnych podujatiach.

"Snažím sa stále písať nové skladby a mojou ambíciou je dostať moju hudbu medzi ľudí a rozpovedať moje príbehy," povedala o svojich ďalších hudobných plánoch.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Miriam Gállová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti