Minulý rok počas festivalu Campana fest v Nitre vzniklo jedinečné spojenie pesničkára Juraja Hnilicu a bubeníckeho orchestra Campana Batucada, z ktorého prinášajú audiovizuálny záznam piesne s názvom PieSen života, ktorá je sama oslavou života ako takého.

Výnimočné na tomto spojení je to, že vzniklo v deň kedy Campana Batucada oslavuje svoje narodeniny a aby toho nebolo málo, v ten istý deň oslavuje aj samotný Juraj Hnilica. "Celé toto spojenie je pre mňa neskutočne magické, keďže takto pekne ako to celé do seba zapadlo, by sme to ani nedokázali my sami vymyslieť. Jedno veľké vesmírne kúzlo.“ dodal Hnilica.

"Život je rytmus. Je v chôdzi, je v tlkote srdca, je v reči, je v dýchaní, je v práci či pohybe. Preto som moc rád, že sme mohli roztancovať rytmom aj túto krásnu Jurajovú pieseň. Od prvého stretnutia s ním mám pocit, že sme starí kamaráti. Naša spolupráca je od začiatku veľmi úprimná a pravdivá. Teším sa na jej pokračovanie," poznamenal dirigent a zakladateľ Campana Batucada Igor "Presidente" Holka.

Campana fest je každoročný festival v Nitre, ktorý organizuje Igor Holka spolu so svojím tímom. Výnimočné na ňom je to, že nemá žiadnych sponzorov a aj napriek tomu na ňom v minulom roku účinkovalo vyše 300 účinkujúcich. Je o láske k muzike a životu a ako tvrdí jeho zakladateľ: "Je o veľkých srdciach."

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Juraj Hnilica.