Hlavná stránka

>

Správy

>

Zuzana Smatanová vydáva dvojalbum Echo a pridáva k nemu dokument

Zuzana Smatanová vydáva dvojalbum Echo a pridáva k nemu dokument

29.05.2018 - 10:00 | redakcia

Dlhých sedem rokov si museli fanúšikovia Zuzany Smatanovej počkať na jej nový štúdiový album. Speváčka a skladateľka im to však vynahrádza rovno dvojalbumom, na ktorom je spolu 21 pesničiek. Na novinke intenzívne pracovala ostatné štyri roky, aby ju fanúšikom priniesla pri príležitosti 15. výročia svojho pôsobenia na hudobnej scéne.


"Taká dlhá odmlka nebola v pláne, ale prišla doba samostatných singlov a ja som sa po predošlom albume Dvere z roku 2011 tomu prispôsobila. Vydala som päť singlov a videoklipy, ale niekde vo vnútri som veľmi chcela zase nahrať nový album, ktorý nebude úplne obyčajný. Malo to všetko svoj čas a ja som sa tým nechala viesť. Nechcela som nič tlačiť nasilu a robiť album pod tlakom iba preto, aby bol. Fanúšikovia sa ma sedem rokov neustále pýtali na nový album a pritom vôbec netušili, že som na ňom začala potajme pracovať už v roku 2014, hneď po vydaní duetu Miesta. Sľúbila som si, že si toto tajomstvo nechám pre seba, kým ten album neurobím úplne celý a fanúšikov prekvapím," vraví Zuzana Smatanová.

Autorka aj producentka

Na dvojalbume Echo je dovedna 21 pesničiek vrátane spomínaného hitu Miesta a ďalších populárnych singlov HorouV dobrom aj v zlom, či aktuálnej novinky Jediný a jediná. Časť albumu je v slovenskom a časť v anglickom jazyku. "Názov Echo som vybrala preto, že má symbolizovať ozvenu mojich prežitých pocitov a emócií, ktoré sa odrážajú v mojich pesničkách," hovorí hudobníčka o albume, ktorý si dokonca po prvý raz sama aj celý produkovala.

"Vnímam to s odstupom času ako prirodzený krok pohnúť sa ďalej. Veľa som sa počas pätnástich rokov naučila, a preto som sa rozhodla ísť do produkcie vo svojej réžii. Bola to obrovská výzva, pretože som už nebola len autorka hudby a textu, ale aj producentka, ktorá musí mať správny odstup a vedieť, kam pesničku produkciou posuniem. Moja prvá samostatná skúsenosť s produkciou bola v piesni Horou a myslím, že práve tá bola spúšťačom k tomu, aby som si dvojalbum produkovala celý. Prvýkrát som nenahrávala s mojou kapelou, ale s muzikantmi, s ktorými som nikdy doteraz nespolupracovala. Bolo to obohacujúce, inšpiratívne a aj vďaka nim majú moje pesničky iný zvuk, ako doteraz," dopĺňa Zuzana Smatanová.


Hodinový pohľad do zákulisia

K albumu Zuzana pridáva aj ďalší darček pre svojich fanúšikov - jedinečný hodinový dokument o tom, ako vyzerá proces jej tvorby. Film nakrúcala viac ako tri roky. "Zachytáva ma v mojom domácom štúdiu pri textovaní, pri tvorení melódie na klavíri, na gitare, pri aranžovaní slákových sekcií, pri spievaní, až po moju samotnú produkciu v štúdiu, kde pracujem s Ivanom Jombikom a so skvelými hudobnými hosťami ako napríklad Martin Valihora, Juraj Griglák, Martin Gašpar, Milan Adamec, Tomáš Löbb a s mnohými ďalšími," prezradila.

"Denne som nosila do štúdia kameru a zachytávala všetko, čo sa dialo a vytváralo. Vzniklo tak obrovské množstvo videí, z ktorých som pred ukončením nahrávania vybrala tie najzaujímavejšie momenty a zostrihala spolu s Petrom Výbochom. Je to pre mňa jedinečná a originálna spomienka na toto skvelé tvorivé obdobie, kedy fanúšikovia ani len netušili, že nahrávam dvojalbum, a preto dúfam, že sa im bude tento bonus páčiť," uzavrela Zuzana Smatanová.

Pozrite si krátku ukážku dokumentu:


Zatiaľ zverejnené skladby z dvojalbumu Echo:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach speváčky zuzanasmatanova.sk a facebook.com/ZSmatanova.

Foto: Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti