Hlavná stránka

>

Správy

>

Mária Čírová prekvapila talianskym duetom: Zo skladby Chýbaš je novinka Avrai

Mária Čírová prekvapila talianskym duetom: Zo skladby Chýbaš je novinka Avrai

29.06.2016 - 13:00 | redakcia

Mária Čírová aktuálne boduje v hitparádach so singlom Unikát, no v týchto dňoch navyše prináša aj malé letné hudobné prekvapenie, ktorým fanúšikom skráti čakanie na ďalší singel a avizovaný nový album. Tým je špeciálna talianska adaptácia jej piesne Chýbaš v podobe talianskeho dueta so spevákom Gianlucom Capozzim.


Mária Čírová neúnavne pracuje na novom štúdiovom albume, ktorý predstaví už túto jeseň. Počas jeho prípravy sa však rozhodla fanúšikov prekvapiť talianskou verziou jednej zo svojich najobľúbenejších skladieb, v ktorej sa ako hosť predstavil taliansky spevák Gianluca Capozzi. Preslávil sa predovšetkým v oblasti Neapola a na konte má sedem štúdiových albumov.

"S nápadom na spoluprácu prišla moja kamarátka Monika Paliatková, ktorá bola na dovolenke v Neapole. Ukázala Gianlucovi pár mojich skladieb a on sa hneď rozhodol pre spoluprácu!" objasňuje Mária. Z nového projektu má veľkú radosť. Jej taliansky kolega si totiž zamiloval jednu z jej najväčších hudobných srdcoviek - emotívnu baladu Chýbaš. "Gianluca je medzi umelcami v Neapole pojem. O inej slovenskej umelkyni ani nebola reč. Máriina hudba ho okamžite chytila za srdce," prezrádza Monika Paliatková, iniciátorka výnimočného slovensko-talianskeho projektu.

"Monika mi ukázala Máriine videoklipy a hneď som ju požiadal, aby zorganizovala túto spoluprácu," potvrdzuje spevák. "Pôvodne som chcel pre nás napísať celkom novú pesničku ja sám s mojím bratom, ale po vypočutí Máriinej balady Chýbaš som sa rozhodol, že upravíme hudbu a ja ju nanovo otextujem v taliančine," dodáva spevák na margo toho, ako vznikla nová talianska adaptácia Máriinej skladby s názvom Avrai.


Zatiaľ čo pôvodná predloha Chýbaš je čistokrvná slovenská skladba, jej adaptácia Avrai má už talianskeho spoluautora. Nové talianske spevy do skladby sa nahrávali v Bratislave, celá hudobná produkcia a aranžmány piesne však vznikali v Gianlucovom domovskom štúdiu v Neapole.

Videoklip je zase dielom slovenskej produkcie - nakrúcal sa pod taktovkou režiséra Martina Hudáka v Bratislave. "Námet vymyslel režisér Martin Hudák. Ide o zaľúbený pár, v ktorom došlo k nejakej kríze a keď už sa majú konečne stretnúť a udobriť, stretnutie im nevyjde, pretože sa v hoteli minú. Proste ten chalan bol asi dosť netrpezlivý!" vysvetľuje s úsmevom Mária.

Gianluca Capozzi: Slovensko je fantastická zem!

"Práca s Máriou bola skvelá, pretože má silné umelecké cítenie. Hneď sa vedela vžiť do môjho umeleckého sveta a ja do jej," pochvaľuje si Gianluca, ktorý tiež prezradil, prečo nad žiadnou inou slovenskou speváčkou ani neuvažoval. "Máriu som si vybral pre jej jasné cítenie talianskej muziky, ktoré vždy mala a ktoré cítiť z jej piesní.“ Ako priznáva, pri práci s Máriou si veľmi obľúbil aj Bratislavu a Slovensko. "Vidím Slovensko ako fantastickú zem. Voľnosť a mentalita ľudí v mnohých pohľadoch je rovnaká s mojou. Milujete kultúru a umenie rovnako ako ja!"

"Bola to naozaj super spolupráca, Gianluca je absolútny profesionál," dodáva Mária, ktorá sa prostredníctvom skladby Avrai vyznáva zo svojej veľkej lásky k Taliansku a talianskej kultúre. "Minulý rok som sa dosť intenzívne venovala taliančine, lebo sa mi ten jazyk aj krajina veľmi páči. Tento rok som dosť pracovne vyťažená, čiže budem sa musieť do toho jazyka zase dostať. Ale asi sa mi to podarí až na dovolenke."

Ako Mária i Gianluca prezrádzajú, umelecká chémia medzi nimi funguje tak dobre, že by boli obaja radi, keby singel Avrai nebol ich prvou a zároveň poslednou spoluprácou. "Keď sme tú skladbu nahrali, bavili sme sa, že by sme ju mohli aj niekde zahrať. Možno urobíme nejaký taliansko-slovenský večer a tam dáme spoločný koncert. Najlepšie by bolo na Slovensku aj v Taliansku," hovorí Mária, pre ktorú je dueto Avrai druhou medzinárodnou spoluprácou. Prvou bola skladba Vloupám se s českou kapelou O5 a Radeček, ktorá zaznamenala v Českej republike veľký úspech. "Ak sa vydarí v budúcnosti aj nejaká ďalšia, budem sa iba tešiť. Hudba je medzinárodný jazyk," dodáva speváčka.

Pôvodná verzia Máriinej skladby:


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriana Čahojová zo Soul for Show.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti