Hlavná stránka

>

Správy

>

V prvý deň Topfestu sa predstavili Slash aj Zemětřesení

V prvý deň Topfestu sa predstavili Slash aj Zemětřesení

29.06.2019 - 15:00 | redakcia

V piatok sa na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom začal 16. ročník festivalu Topfest. Na hlavnom Blue stagei začala program mladá bratislavská kapela Bullet Holes a po nich roztancovali divákov britskí The Great Malarkey. O dobrú náladu sa postarala česká skupina Walda Gang, ktorá sa živí recesiou a country-rockovými úpravami najväčších hitov Waldemara Matušku.


"Pred troma rokmi ma zavolali, či by som za vtedajšieho, žiaľ už nebohého speváka Vláďu Šafránka, nezaskočil na mesiac. Potom na dva mesiace a predĺžilo sa to až na pol roka. A teraz idem už tretiu sezónu. Nápad zavolať si do českej kapely Slováka a ešte k tomu z východu, je na prvý pohľad veselý. Ale veľmi dobre nám to funguje," uviedol spevák Walda Gand Miro Šmajda.

Po austrálskej kapele Hands Like Houses nastúpil na pódium gitarista Slash, ktorý spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou kapelou The Conspirators predstavili album Living The Dream zo septembra 2018. Fanúšikom ponúkli vyše dvojhodinovú šou, počas ktorej zazneli skladby ako The Call of the Wild, Standing in the Sun, Apocalyptic Love, My Antidote či You're a Lie.

Na Green stagei sa predstavili Buranowski, folklórni Šarišanci a folk metal z Ruska skupina Grai. Jediný tohtoročný koncert na Slovensku zahralo české zoskupenie Zemětřesení. Skvelá zostava hudobníkov Aleš Brichta, Vlasta Henych, Štěpán Smetáček a Miloš Dodo Doležal predviedli hity legendárneho českého speváka Jiřího Schelingera. Pár pesničiek s nimi zaspieval aj rocker Palo Drapák. "S Milošom, Vlastom aj Štěpánom sme sa stretávali v začiatkoch našej hudobnej kariéry, keď som ešte hral s Metalindou. Vždy je to neskutočný pocit, keď si môžeme takto zaspievať Schelingerove veci. Ja som Jirku miloval, takže je to pre mňa veľký zážitok," vyjadril sa Drapák.

Svoje najväčšie hity priniesli aj slovenské kapely Horkýže Slíže a Desmod. Dve pódia plné zvučných mien skvelo dopĺňalo pódium menej známej slovenskej rockovej scény Storm stage pod taktovkou súťažného projektu Rocková Maturita.

Dnes na Topfeste vystúpia napríklad aj Apollo 440, Deez Nuts, Bloody Beetroots, Čechomor, Arzén, From Our Hands, Doctor P.P., Trash Boat, Lukáš Adamec, Bystrík Band a ďalší.

Zdroj: SITA
Foto: Gene Kirkland


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti