Hlavná stránka

>

Správy

>

Martina Kapráliková zverejnila debutový singel Slová

Martina Kapráliková zverejnila debutový singel Slová

29.06.2021 - 15:00 | redakcia

Iba 15-ročná Martina Kapráliková predstavuje svoju prvú pieseň s názvom Slová. Autorkou hudby aj textu je samotná speváčka, dcéra hercov Michaely a Martina Kaprálikovcov, po ktorých zdedila umelecký talent. Gitaru do novinky nahral gitarista Michal Kovalčík a pod videoklipom je podpísaný Tomáš Majláth.


Skladba Slová vznikla v januári a nahrávala sa v štúdiu Ľubomíra Dolného. "Skladba vznikla spontánne. Napadla mi myšlienka a vytvárala som postupne rôzne časti pesničky. Vždy mi k tomu napadla aj melódia, takže som si to nahrávala na mobil, aby som to nezabudla. Keď som potom spojila všetky tie časti dokopy, zistila som, že som napísala pesničku, vysvetľuje Martina Kapráliková.

"Potom som sa spojila s Adamom Hudecom, ktorý v podstate celú pieseň postavil na nohy. Urobil hudobné aranžmány, nahral krásny klavír a basgitaru, bol pri nahrávaní a veľa mi poradil. Vďaka skvelému gitaristovi Miškovi Kovalčíkovi, ktorý nahral do mojej piesne úžasnú gitaru, celá pesnička ožila," dodáva.

Pieseň Slová je o knihách, ktoré tvoria dôležitú časť Martininho života. "Veľmi rada čítam a neviem si predstaviť, čo by som bez kníh robila. Pri knihe vždy odídem z reality, nevnímam nič okolo seba a ocitám sa v úplne inom svete."


Videoklip k novinke sa nakrúcal v útulnej kaviarni Next Apache v bratislavskom Starom meste. Réžiu, kameru aj strih si zobral na starosť Tomáš Majláth. "S nakrúcaním klipu to bola moja prvá skúsenosť a veľmi som si to užila. Kamera ako taká je mi pomerne blízka, keďže sa venujem aj herectvu. Som rada, že sme mohli klip nakrúcať v tak krásnych priestoroch, ktoré dýchajú knihami. S režisérom a kameramanom v jednej osobe Tomášom Majláthom sa mi úžasne pracovalo. Pri nakrúcaní klipu zamestnanci kaviarne Next Apache počuli tú pieseň asi desaťkrát, na konci si ju už spievali so mnou," teší sa Martina.

V tvorbe aj v umeleckom napredovaní sú pre Martinu Kaprálikovú veľkou inšpiráciou jej rodičia, ktorí sú divadelní a dabingoví herci. "My sme všetci taká spevavá rodina. Som nesmierne šťastná, keď vidím mojich rodičov na javisku v divadle spievať alebo keď máme doma taký hudobný večer a ja hrám na klavíri, tatino hrá na gitare a všetci spievame. Keď si s bratom Mišom zapneme karaoke alebo keď tatino skladá pesničky do rôznych divadelných predstavení a rozprávok alebo keď vidím maminu len tak pospevovať si doma, to všetko ma tak nejak inšpiruje a utvrdzuje v tom, že toto je to, čo chcem robiť. A že chcem robiť radosť všetkým ľuďom okolo," uzatvára mladá hudobníčka.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti