Hlavná stránka

>

Správy

>

Topfest 2022 už tento víkend, brány festivalu sa otvoria v piatok predpoludním

Topfest 2022 už tento víkend, brány festivalu sa otvoria v piatok predpoludním

Topfest 2021
Zdroj: PR Topfest
29.06.2022 - 08:30 | redakcia

Jeden z najväčších a najdlhšie fungujúcich slovenských festivalov Topfest sa bude už po druhýkrát konať v Jazdiarni Banát v obci Častkovce. Brány 29. ročníka festivalu sa otvárajú v piatok 1. júla o 11:00 a na fanúšikov čakajú okrem česko-slovenských hudobných legiend aj Topfest Run či rôzne atrakcie vo fun zóne.Festival Topfest sa minulý rok premiestnil na nové miesto, uskutoční sa už 1. a 2. júla v ČastkovciachNa podujatí už tradične nemôže chýbať česká rocková legenda Kabát. "Na Topfest sa veľmi tešíme, sme jeho neoddeliteľnou súčasťou už dlhé roky. Je to festival hneď na úvod leta, takže tam určite nemôžeme chýbať. Tešíme sa, že si zahráme bez obmedzení. Na festivaloch je príjemné, že sa tam stretneme s mnohými muzikantami, s ktorými sme sa dlho nevideli," teší sa líder kapely Pepa Vojtek.

Okrem skupiny Kabát vystúpia na Topfeste kapela Lucie, Paľo HaberaTeam, Peter Nagy a Indigo, skupina Desmod, Gladiator, Škwor, Heľenine Oči, Konflikt, Zóna A, Kollárovci, Hrdza, KISS Forever Band, Ploštín Punk, Sematam, Fuera Fondo, No Control, Symfóbia, MF, Rebelsky a Braňo Mojsej, ako aj dve desiatky mladých kapiel na pódiu Topfest Runway Stage.

Brány festivalu sa otvoria v piatok o 11:00, fanúšikovia sa však v areáli festivalu môžu "zakempovať" už od štvrtka. "Pre návštevníkov sme pripravili stanové mestečko, ktoré bude otvorené od 30. júna od 16:00. Stanovanie pri aute je iba na vlastnú zodpovednosť. Parkovné bude 5 eur na auto počas celého festivalu. Parkovné pre karavany je 35 eur, podmienkou je vopred si objednať miesto," hovorí organizátor festivalu Dušan Drobný. "Pre návštevníkov sme zabezpečili aj kyvadlovú dopravu z autobusových staníc miest Piešťany a Nové Mesto nad Váhom a to od 30. júna od 15:00 za príspevok na dopravu. Sprchy v areáli budú spoplatnené a to v cene dve eurá na päť minút. Žetóny sa budú dať kúpiť na mieste," dodáva.

Vstupenky na Topfest 2022:  

Pri vstupe sa každý musí preukázať platnou vstupenkou, za ktorú dostane na ruku identifikačný náramok. Pri jeho strate nebude umožnený opätovný vstup. Organizátori upozorňujú návštevníkov, aby si vstupenky kupovali iba na oficiálnych predajných miestach. Vstup do areálu je povolený len s platnou vytlačenou vstupenkou. Lístky musia byť vytlačené na kancelárskom papieri vo formáte A4 s čitateľným čiarovým, resp. QR kódom. Potvrdenie objednávky ani vstupenky v elektronickej, nevytlačenej forme nebudú akceptované.

Na mieste bude možnosť zakúpenia jednodňovej vstupenky za cenu 30 eur. Pre ZŤP po preukázaní preukazu je vstupné 20 eur a platí na oba festivalové dni. Deti do 10 rokov majú vstup zadarmo po preukázaní kartičkou poistenca. Deti do 10 rokov môžu prísť iba v sprievode dospelej osoby. Doprovod ZŤP či dieťaťa si hradí plnú sumu.

Obmedzením pre návštevníkov budú bezpečnostné opatrenia - prehľadávanie batožiny za účelom zníženia prenesenia zakázaných vecí, medzi ktoré patria nože a iné ostré predmety, sklo, plechovky, vlastné nápoje a jedlo, dáždniky, pyrotechnika, omamné a psychotropné látky. Na festivale bude pre návštevníkov pripravená zdravotná a hasičská služba. O bezpečnosť sa bude starať bezpečnostná služba. Príjazd na festival je zo smeru Nové Mesto nad Váhom cez dedinu Čachtice a zo smeru Piešťany cez dedinu Ostrov. V obci Častkovce bude smerové značenie priamo k areálu podujatia.

Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke www.topfest.sk alebo na Facebook stránke Topfestu.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka festivalu Nora Krchňáková. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti