Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Barbakan ozdobí americký Nat Osborn Band, AMO aj Plastic Swans

Festival Barbakan ozdobí americký Nat Osborn Band, AMO aj Plastic Swans

29.08.2013 - 11:30 | redakcia

Na festivale Barbakan, ktorý sa bude konať od 2. do 6. októbra 2013 v Banskej Bystrici, bude mať svoje miesto aj jazz, indie-rock, hip-hop, dancehall či zlomené beaty. Dokazuje to najnovšia várka interpretov, ktorých účasť v stredu potvrdili organizátori podujatia.


V sobotu 5. októbra sa na Barbakane postupne predvedú Plastic Swans, Nat Osborn Band, Emonoizboyz a AMO. Prví dvaja menovaní vystúpia v Záhrade - Centre nezávislej kultúry, ďalšia dvojica interpretov sa pred publikum postaví v Klube 77.  

Organizátori Barbakanu zároveň štartujú predpredaj limitovaného počtu permanentiek pre tých najvernejších. Bude ich presne 100, pričom jediným spôsobom, ako sa budú dať zadovážiť, je kúpa elektronickej vstupenky prostredníctvom stránky Predpredaj.sk. Permanentka oprávňujúca jej majiteľa k vstupu na všetky koncerty i filmové projekcie počas trvania podujatia, sa predáva za 10 eur. Možnosť zakúpiť si permanentku ale nebude trvať dlho, záujemcovia môžu túto špeciálnu akciu využiť len do 15. septembra 2013. Po tomto termíne sa budú lístky predávať už len na mieste.  

Spomedzi sobotňajšej ponuky interpretov vyčnieva zoskupenie Nat Osborn Band, ktoré ako jediné nepochádza zo Slovenska. Ide o americkú kapelu združenú okolo newyorského multiinštrumentalistu Nata Osborna. Ten sa po viac ako 10 rokoch hrania rozhodol dať v roku 2011 dokopy sedemčlennú formáciu. V tom istom roku vydala debutový album The King and the Clown (2011), ktorý jej mixoval držiteľ prestížnej Grammy Scott Jacoby. Kapela s trojčlennou dychovou sekciou rozdáva naživo neuveriteľnú energiu, banskobystrická Záhrada sa tak 5. októbra bude otriasať v základoch.


Slovenské farby budú na sobotňajšej časti Barbakanu hájiť formácie Plastic Swans, Emonoizboyz a AMO. Prvá menovaná bude takpovediac na domácej pôde, keďže jej členovia pochádzajú z Banskej Bystrice. Plastic Swans strávili časť leta na festivalových pódiách (Grape, Trutnov, UV festival). Koncert na Barbakane bude pre nich súčasťou jesenného turné. Emonoizboyz je dvojica DJov z Bratislavy, ktorých dopĺňa vizuálny umelec SickNico. Ten sa stará o videoprojekciu a grafický prejav. Ich sety sú plné breakbeatu, hip-hopu, housu či electra. 

AMO je jedna z mála formácií na slovenskej hudobnej scéne, ktorá je otvorená experimentom v rámci rôznych žánrov, dominuje však hip-hop s prímesou karibských rytmov vrátane dancehallu. Chalani majú za sebou množstvo koncertov nielen na Slovensku, taktiež tri štúdiové nahrávky, pričom do diskografie im už čoskoro pribudne štvrtá nahrávka. Dvojica Moe a Opak totiž avizuje na 16. september vydanie albumu Rok nula, ktorý predznamenal singel Doma. To všetko a ešte viac už o necelých šesť týždňov na Barbakane.

Festival Barbakan 2013 ponúkne počas piatich dní okrem spomenutých aj ďalšie koncerty, napríklad vystúpenie famóznej britskej a cappella formácie The Boxettes. Súčasťou festivalu budú už tradične aj výstavy a filmy. Dejiskom medzinárodného festivalu budú tento rok okrem Záhrady a Klubu 77 aj kinosála Pamätník SNP, Cinemax Europa a Stredoslovenská galéria. Filmové diela budú zaradené do troch sekcií - Domáca úroda, Ozveny filmových festivalov a Backstage. Špeciálnou časťou filmového programu budú predpremiéry vybraných snímok. Prečítajte si viac

Festival Barbakan - hudobný program na sobotu (5.10.):

Záhrada:
20:00 - Plastic Swans (SR)
22:00 - Nat Osborn Band (USA)

Klub 77:
23:30 - Emonoizboyz (SR)
00:30 - AMO (SR)
02:00 - Emonoizboyz (SR)

Exkluzívny predpredaj permanentiek za 10 eur: Predpredaj.sk


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu Ján Papač. Viac na www.facebook.com/festivalBarbakan.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti