Hlavná stránka

>

Správy

>

RTVS odvysiela na Dvojke špeciálny tematický večer o kultúre v koronakríze

RTVS odvysiela na Dvojke špeciálny tematický večer o kultúre v koronakríze

29.09.2020 - 11:30 | redakcia

Zatvorené divadlá, prázdne kluby, štadióny a kiná. Slovenská kultúra utŕžila najťažšiu ranu svojej povojnovej existencie. Ako sa k tomuto problému stavia štát? Ako verejnosť? Čo to bude znamenať pre budúce generácie? Tieto ako aj ďalšie aktuálne otázky sa dnes na Dvojke bude pýtať svojich hostí moderátor Michal Havran v špeciálnom vydaní relácie Večera s Havranom.


Po diskusii o 23:00 bude nasledovať dokument More hudby, ktorý zachytáva aktuálne dianie v slovenskom hudobnom priemysle na pozadí koronakrízy. Moderátor Michal Havran privíta v štúdiu RTVS Zuzanu Hekel – riaditeľku Divadla Jána Palárika v Trnave, prekladateľku a manažérku kultúry, Bohdana Smiešku – analytika a konzultanta, Jozefa Luptáka – violončelistu a riaditeľa festivalu Konvergencie a Jozefa Kovalčíka – filozofa a estetika, riaditeľa Fondu na podporu umenia.

"V súčasnosti je obzvlášť dôležité venovať sa najmä aktuálnym spoločenským problémom a hľadať konštruktívne odpovede," povedal Michal Havran. Témou diskusie budú otázky súvisiace so šírením koronavírusu a s dopadmi ochorenia COVID 19 na náš spoločenský a kultúrny aspekt života. Špeciálne vydanie relácie Večera s Havranom budú môcť diváci RTVS vidieť 29. septembra o 21:50 na Dvojke. Na diskusiu následne nadviaže o 23:00 dokument More hudby. Režisérom dokumentu je Braňo Špaček.

Žijeme náročné časy, ktoré popri ostatných oblastiach spoločenského života zásadne vstúpili aj do slovenského hudobného priemyslu. Pandémia koronavírusu pripravila hudobnú branžu o obživu, zastavila koncertnú činnosť a odstavila hudobníkov od publika. V dokumente účinkujú a na dopady koronakrízy na kultúrny priemysel reflektujú (o.i.) Celeste Buckingham, Katarína Knechtová, Jana Kirschner, B-komplex, Braňo Jobus, Jozef Lupták, Karol Mikloš, raperi Vec, Gleb, Kali, kapely Hex, Longital, Billy Barman, Polemic, Medial Banana, Puding pani Elvisovej, organizátori hudobných festivalov Pohoda, Grape, Sharpe, majitelia klubov, zvukári a technici, vďaka ktorým koncerty, festivaly a iné hudobné podujatia existujú. Títo respondenti zastupujú 220 000 ľudí pracujúcich v kultúrnom kreatívnom priemysle – čo je 9 % všetkých zamestnaných ľudí na Slovensku.

Informácie redakcii Hudba.sk poskytol Marián Prevendarčík, PR manažér RTVS.

Foto: archív Kataríny Knechtovej


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti