Hlavná stránka

>

Správy

>

Janek Ledecký v Bratislave pokrstil album Na konci duhy

Janek Ledecký v Bratislave pokrstil album Na konci duhy

29.10.2015 - 09:00 | redakcia

Český hudobník a spevák Janek Ledecký po krste v Prahe uviedol tento týždeň svoj prvý sólový autorský album po desiatich rokoch do života aj v bratislavskom Gorila.sk Urban Space. Album Na konci duhy s trinástimi skladbami pokrstil Janko Lehotský.


"Myslím si, že to je veľmi priezračno, rafinovano uskladnené, sú tam pěkné, pěkné, pěkné pesničky. Ja tomuto CD prajem všetko dobré a aby sa páčilo. Myslím, že pesničky, ktoré tu Janek predviedol, sú vynikajúce a majú svoj ťah na bránu," zložil líder skupiny Modus poklonu svojmu českému kolegovi. Na pódiu mu zagratuloval aj umelecký šéf vydavateľstva Brainzone Ladislav Vajdička.

Na svoj najnovší hudobný počin je Janek Ledecký veľmi pyšný. "Som na ten album hrozne hrdý. Šlo to tak skvelo, že mi bolo až ľúto, že som takých albumov neurobil viac," povedal známy rodák z Prahy v rozhovore pre agentúru SITA. Začiatok nahrávania sa podľa neho odohral celkom nečakane. "V marci mi proste prišla letenka do Anglicka, kde ma čakalo zabookované štúdio s novozélandským producentom Gregom Haverom a s prvoligovými anglickými muzikantmi. Klavirista, čo mi na albume hrá, je napríklad z Manic Street Preachers a pred nahrávaním prišiel zrovna z turné s Jimmym Somervillom," podotkol Ledecký.

Na pódiu sa po Ledeckého boku počas večera predstavili hudobníci z formácie Silent Trio. Z nového albumu odohrali v spoločnej zostave štyri piesne a koncertný repertoár obohatili i nestarnúcimi hitmi ako Na ptáky jsme krátký, Pěkná, pěkná, pěkná, Proklínám, Budu všechno co si budeš přát či Všechno bude fajn. "Zahrať si s chlapcami je pre mňa úplne iná disciplína. S nimi hrám totiž unplugged a tie pesničky znejú úplne inak ako som zvyknutý s mojou kapelou. Hrozne ma to baví. Hrali sme v tejto zostave aj v lete na Hlavnom námestí v Starom meste a bolo to úžasné. A teraz sme si to dosýta užili tiež," povedal Ledecký. Svoje pondelňajšie vystúpenie muzikant zakončil prezentáciou videoklipu k najnovšiemu singlu Já se vracím.

Celý album si podľa jeho slov budú môcť fanúšikovia vychutnať na vianočnom turné, v rámci ktorého sa 29. novembra Ledecký predstaví aj v bratislavskom Istropolise. „Prvá polovica koncertu bude predstavenie albumu. Samozrejme, zahráme aj známe pesničky a druhá polovica koncertu budú rôzne vianočné veci. To je taká povinná jazda, na ktorú sa vždy veľmi tešíme, pretože to nehráme ako je rok dlhý,“ povedal hudobník, ktorého kapela sa tentoraz rozrastie o sláčikový Nostic Quartet a ako hostku si Ledecký zavolal aj klaviristku a speváčku Šárku Adámkovú.

Vstupenky:  Predpredaj.sk 


Zdroj: SITA
Foto: Tomáš Nosil


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti