Hlavná stránka

>

Správy

>

Ado Juráček v novinke Nemám čas upozorňuje na následky workoholizmu

Ado Juráček v novinke Nemám čas upozorňuje na následky workoholizmu

29.10.2018 - 13:00 | redakcia

Pesničkár Ado Juráček vydal v marci svoj debutový album Trubadúr, ktorý zahŕňa jeho tvorbu z posledných niekoľkých rokov. Poslucháči na ňom nájdu pieseň Trubadúr oceňenú zlatou Ružinovskou lýrou 2017 alebo folkovú spoluprácu s Janou Kirschner. Pol roka po vydaní albumu sa vrátil späť do štúdia, aby nahral novú pesničku.


Ako prezrádza jej názov Nemám čas, je o ľuďoch, ktorí sa stále vyhovárajú na to, že nestíhajú. Už samotnou témou sa tak odlišuje od doterajšej tvorby Ada Juráčka - lásku a cestovanie nahradil problém workoholizmu. Sám autor o tom vie svoje. "Text piesne vznikol ako zrkadlo môjho vlastného života. Posledné obdobie som sa pristihol, že na nič iné ako na prácu nemyslím. Dni mi tiekli medzi prsty a všetko pekné okolo mňa iba prebehlo, akoby som sa pozeral cez okno rýchlika. A vtedy som napísal pieseň, ktorá sa stala signálom pre mňa samého," priznáva.

Hudobný aranžmán piesne sa nesie v duchu akustického minimalizmu, ktorý je pre pesničkára charakteristický. Nahrávku poctil svojou prítomnosťou aj najznámejší slovenský hráč na dobro Henrich Novák. Za bicie sa posadil bubeník Adam Spišák. S oboma hudobníkmi sa Ado stretol až priamo v štúdiu JK Sound v deň nahrávania. "Po hudobnej stránke sme si všetci porozumeli. Pieseň sme mali nahratú za jedno doobedie a stihli sme ešte natočiť aj videoklip," teší sa zo spolupráce Ado.


Videoklip Nemám čas, ktorý nakrútil Tomáš Snop, je náhľadom za oponu v nahrávacom štúdiu. "Osobne mám rád klipy, v ktorých vidím konkrétnych hudobníkov a proces, akým pieseň vznikala. Preto som chcel, aby aj moja nová pieseň bola vizuálne prezentovaná týmto štýlom," konštatuje pesničkár.

Ado zatiaľ o druhom albume hovoriť nechce, no v blízkej budúcnosti by chcel predstaviť aj ďalšie novinky. Naživo si ho bude možné vypočuť na dvoch predvianočných akciách - 15. decembra o 16:00 na Vianočných trhoch v Trenčíne a 20. decembra o 18:00 na Adventných trhoch v Trnave.


Redakciu Hudba.sk informoval Ado Juráček. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti