Hlavná stránka

>

Správy

>

Le Payaco na zimnom Žákovici odohrajú svoj najlepší koncert

Le Payaco na zimnom Žákovici odohrajú svoj najlepší koncert

29.11.2012 - 17:30 | redakcia

Zimný Kozel Žákovic Open, ktorý sa bude konať 7. decembra v bratislavskom MMC, je festival o poriadnej slovenskej hudbe. Tento rok je na programe silná zostava – Polemic, Hex, Cpt. Slice, Walter Schnitzelsson a čerešnička na torte - znovuzrodená skupina Le Payaco.


"Pajáci", ako ich fanúšikovia familiárne nazývajú, sa dali minulý rok dokopy po šiestich rokoch. Návrat na hudobnú scénu pripravovali pozvoľne, odštartovali ho vlani na Pohode a spečatia ho na zimnom Žákovici. "Doteraz sme si dávali načas, ale už sa na Žákovic pripravujeme. Keď sme po dlhej pauze začínali, museli sme si pospomínať na niektoré akordy. Ale to už tak býva, keď človek dlhšie spolu nehrá. Po šiestich rokoch, kedy sme si spolu nezahrali ani raz, sme čakali čo z nás vylezie. Každopádne to ale netrvalo dlho, kým sme sa opäť zohrali," hovorí bubeník Juraj Vitéz.

Ako to kapele Le Payaco v zložení Tomáš Sloboda, Martin Stempel a Juraj Vitéz klape na pódiu, to sa každý dozvie už o pár dní na festivale Zimný Žákovic Open. Chalani potvrdzujú, že na tento fesťák s rodinnou atmosférou jednoznačne patria. Vždy to tak bolo. "Festival Žákovic Open nám už od začiatku prirástol k srdcu. Keď sme boli aktívni, zúčastnili sme sa všetkých ročníkov od jeho začiatku. Odohrali sme dokonca na ňom aj svoj posledný koncert pred pauzou. Považujeme tento festival za svoj domovský. Páči sa nám jeho atmosféra, aj komornosť."

Filozofia skupiny Le Payaco sa ani po umeleckej prestávke nezmenila. Jej členovia chcú vždy odohrať ten najlepší koncert. Na zimnom Žákovici to nebude inak. "Pravidlá sú jasné. Odohrať vždy čo najlepší koncert. Podľa toho sa aj pripravujeme. Niekedy stačí pár skúšok, niekedy treba viac pridať. Nechcem predbiehať, ale keď pôjde všetko ako má, možno predstavíme už aj novú pesničku. Ak nie, zahráme to, čo máme v repertoári. Po toľkých rokoch je pre nás aj toto osviežujúce. Dúfam, že aj pre publikum," dodal Vitéz.

7. december v bratislavskom MMC počas zimného Kozel Žákovic Open bude dôkazom, či Le Payaco stále láka svojich fanúšikov už len na to, že to je Le Payaco, alebo si ľudia vydupú aj nové pesničky z albumu, ktorý kapela pripravuje na rok 2013. Chalani budú pripravení na obe alternatívy.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Maca Schmidtová, PR manažérka festivalu. Viac na www.zakovicopen.sk.

Foto: Martina Mlčúchová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti