Štátna filharmónia Košice odštartovala turné, v rámci ktorého sa predstaví čínskemu publiku. Prvá koncertná šnúra košického orchestra v Číne, ktorá zahŕňa osem koncertov, potrvá od soboty 27. decembra do 5. januára.

Štátna filharmónia Košice so šéfdirigentom Zbyňkom Müllerom odohrá koncerty v rôznych východočínskych mestách, vrátane metropoly Šanghaj. "V minulosti sme na ázijskom kontinente viackrát koncertovali v Južnej Kórei a v Hongkongu. Do Číny sa nám cesta otvára po prvýkrát," uviedol pred cestou riaditeľ ŠfK Július Klein. Orchester vyrazil na cestu do Ázie v stredu 24. decembra. "Turné Štátnej filharmónie Košice je sľubným krokom k šíreniu vysokej umeleckej kultúry regiónu v zahraničí," informovala TASR hovorkyňa ŠfK Mariana Lechmanová.

Program celovečerných koncertov je zostavený najmä z diel skladateľov dynastie Straussovcov. Chýbať nebudú polky a viedenské valčíky ako Na krásnom modrom Dunaji či Cisársky valčík. Okrem populárnych "Straussoviek" na turné zaznie symfonický repertoár pozostávajúci z hudby 19. storočia. Patrí k nemu predohra Karneval od Antonína Dvořáka a takmer polhodinová "Talianská" symfónia Felixa Mendelssohna-Bartholdyho. Bonusom koncertov bude originálna domáca čínska kompozícia Happy Sunrise.

Štátna filharmónia Košice Zdroj: Sfk.sk

Zdroj: TASR
Foto: Sfk.sk