Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Ondrej Kandráč uvádza energickú novinku Postav dom, zasaď strom

VIDEO: Ondrej Kandráč uvádza energickú novinku Postav dom, zasaď strom

30.04.2019 - 12:00 | redakcia

Spevák Ondrej Kandráč prichádza s novou piesňou o láske Postav dom, zasaď strom, ku ktorej nakrútil aj videoklip. Ak sa náhodou domnievate, že ide o novú hymnu pre smelých bratislavských developerov, ste na veľkom omyle. Kandráčova novinka je skôr ódou na dokonalý rodinný život plný lásky.


Autorom textu piesne je aj tentokrát Ondrejov dvorný textár, slovenský spisovateľ, básnik, publicista a manažér v jednej osobe Vladimír Puchala. O hudbu sa zase postaral ostrieľaný gitarista Tomi Okres.

"Zavolal mi raz Tomi Okres, že chce urobiť pesničku pre Ondra Kandráča, či nemám nejaký text. Niečo medzi Sokoly a Dva duby. Tak mu hovorím: a ľahšiu otázku nemáš? Ale sadol som a napísal Postav dom, zasaď strom! Je to pieseň, v ktorej sa do refrénu zmestí celý náš život. Tomi Okres urobil hneď na prvýkrát po prečítaní textu chytľavú melódiu. Je to pesnička ako dobrý hamburger: skvelý obal a to podstatné je vo vnútri," hovorí Vlado Puchala.

Ondrej túto skladbu prijal s nadšením, pretože v sebe nesie hlboký odkaz a spieva sa v nej o takom živote, aký by chcel prežiť aj on so svojou rodinou. "Postav dom, zasaď strom nie je pesnička pre developerov. Je to skladba o tom, že dôležitejšie ako stavať domy je to, čo v nich povieme svojim deťom a čo im odovzdáme. Lebo múry majú spájať, nie rozdeľovať," zamýšľa sa nad textom svojej novinky Ondrej Kandráč a s úsmevom dodáva: "Slogan 'Postav dom, zasaď strom, urob syna' je všeobecne známy tradičný návod na život a myslím si, že nikto nič lepšie ako tento návod nevymyslel. Vlastne vymyslel, ten, kto pridá k synovi aj dcérku."


Príbeh lásky v podaní Oľgy Záblackej

Videoklip k piesni Postav dom, zasaď strom je príbehom dvoch mladých ľudí, ktorých spája najmä láska ku koňom. V romantickom prostredí jazdeckého areálu sympatický mladý muž požiada o ruku svoju lásku, čím ju privedie do rozpakov, pretože to absolútne nečakala. Jej koník ju veselým prikývnutím nabáda, aby povedala áno. Táto situácia šokuje koketnú namyslenú krásku, ktorá sa snažila mladého muža zvádzať, hoci vedela, že chodí s jej kamoškou. Úprimnú a čistú lásku však nemôže ohroziť, aj keď vyzerá veľmi príťažlivo.

Príbeh vrcholí dojemným svadobným obradom a pravou slovenskou svadbou, na ktorej spieva Ondrej Kandráč. Dynamickým songom absolútne rozblázni a roztancuje nielen svadobčanov, ale aj prítomný personál. Scenár a réžiu mala pod palcom Oľga Záblacká, ktorá už má s režírovaním hudobných klipov bohaté skúsenosti. 

"S Ondrom si občas pošleme niečo z toho, čo sme práve vytvorili. Páčil sa mu videoklip Keď muž miluje ženu a tiež Tancuj pre Roba Opatovského, ktorý sme premiérovali začiatkom apríla. V tom období Ondrej práve riešil, ako uchopiť video k novej piesni Postav dom, zasaď strom. Vypočula som si ju a okamžite mi naskočil príbeh lásky, svadba a bláznivá tancovačka. Ondrovi sa moja idea zapáčila, tak sme sa pustili do práce. Som beznádejný romantik, milujem kone, prírodu, hudbu," porozprávala režisérka a scenáristka Oľga Záblacká.

Ondrej Kandráč, videoklip Postav dom, zasaď strom

Veľké nakrúcanie, málo času

Kvôli Ondrejovej pracovnej vyťaženosti musela Oľga Záblacká so svojím 16-členným štábom zvládnuť nakrútenie klipu, v ktorom účinkovalo až 65 ľudí rôznych vekových kategórií, za jediný deň. Okrem hudobníkovho zaplneného diára sa režisérka musela popasovať aj s tým, že počas nakrúcania ešte príroda nebola celkom "zobudená", a tak zasadila dej do jazdeckého a rekreačného areálu Masarykov dvor, ktorý pôsobil výtvarne, napriek tomu, že ešte nerozkvitli stromy.

Svadobný obrad sa nakrúcal v malebnej kaplnke na zámku Vígľaš. Hoci ide o Ondrejovu prvú sólovú pieseň, medzi svadobčanmi nechýbali jeho verní spolupútnici, ako vždy, dobre naladení Kandráčovci, ktorí sa bavili ako na skutočnej veselici. Medzi svadobčanmi si môžete všimnúť aj pôvabnú manželku Ondreja Kandráča Eriku, s ktorou majú dve deti a spoločne už dlhé roky tvoria harmonický pár. Ondrej na verejnosti nikdy nešetrí slovami chvály na adresu svojej manželky, čiže nová pesnička skvele zapadá do dokonalého obrazu jeho rodinného života.

Ondrej Kandráč s manželkou Erikou a párik z klipuOndrej Kandráč s manželkou Erikou a párik z klipu Postav dom, zasaď strom

Pikoškou je, že hlavní hrdinovia videoklipu Romana a Matúš aj v reálnom živote už osem rokov tvoria pár. Na otázku, či nechcú, aby bol sobáš skutočný a právoplatný, odpovedali, že ak by Romanini rodičia neboli práve odcestovaní, pokojne by sa vzali. Svojou účasťou videoklip podporili aj členovia folklórneho súboru Očovan.

Na nakrúcanie prišlo kopec aj mladých ľudí, ktorí Ondrejovi fandia. Boli medzi nimi aj piati vyšportovaní potetovaní policajti, ktorí si hovoria Police team. Sú to skutoční mestskí policajti, ktorí pochádzajú zo Zvolena a spája ich láska k hudbe. Založili si spoločnú kapelu a tak aj koncertujú. Energická pieseň Postav dom, zasaď strom, ktorej ústrednou témou je láska, tak už pri samotnom nakrúcaní klipu preukázala, že je schopná strhnúť davy ľudí všetkých vekových skupín. Niet pochýb, že odteraz bude znieť aj na nejednej slovenskej svadbe.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti