Hlavná stránka

>

Správy

>

The Flavians v novinke spomínajú na časy, kedy to "lepšie už nemohlo byť"

The Flavians v novinke spomínajú na časy, kedy to "lepšie už nemohlo byť"

30.04.2021 - 15:00 | redakcia

Medzinárodná, v Berlíne usadená skupina The Flavians vydáva chytľavý nový singel Better Than This. Pesnička je po skladbách Ace of Base a Blinded by the Scenery treťou ukážkou z eponymnej EP nahrávky, ktorá vyjde v júni v digitálnej distribúcii prostredníctvom londýnskej nezávislej značky AWAL.


Better Than This je skladba o nespútanom mladíckom uličníctve, ktorou The Flavians v spojení s pre nich typickým hravým indie rockom, evokujú návrat do stredoškolských čias plných objavovania a dobrodružstiev na hrane zákona. Text piesne verne opisuje pochybné situácie pri obstarávaní rekreačných drog vo švédskom malomeste. "Lepšie to už nemôže byť" (It won't get better than this) - vychvaľuje si miestny díler, ktorý sa snaží predať najnovší model mladým delikventom.

Singel, ktorý nielen svojím textom ale aj veselou nostalgickou atmosférou vyvoláva úsmev na tvári, mixoval Robbie Moore z Impression Recordings v Berlíne. O mastering sa postaral Rupert Clervaux z Londýna.


Hudobná skupina The Flavians vznikla v Berlíne na konci roka 2017 a tvoria ju Švédi Joakim Jägerhult (bicie) a Liam Blomqvist (spev a gitara), Češka Anna Vaverková (spev a klávesy) a Brit Thomas Wills (spev a basa). Kapela čerpá inšpiráciu z hrejivých, nostalgických zvukov šesťdesiatych rokov a zo zbesilej, hedonistickej energie Berlína. Spája tri odlišné hlasy s psychedelickými gitarovými textúrami, barovým klavírom a bicími, aby vytvorila jemne surrealistické a experimentálne, no napriek tomu uzemnené, prístupné a melodické piesne.

Od svojho založenia skupina odohrala mnoho koncertov vo svojom adoptívnom domovskom meste - Berlíne, čo jej následne otvorilo možnosť hrať ako predkapela na turné po Nemecku s hudobnými skupinami Catfish and the Bottlemen a Ten Tonnes. V lete 2019 skupina vystúpila na niekoľkých hudobných festivaloch, medzi inými napríklad Glastonbury a Reeperbahn Festival. V roku 2020 vydala debutový album Ordinary People in an Ordinary World.

Vypočujte si aj predchádzajúce dva single:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla za kapelu The Flavians Anna Vaverková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Tobias Humble


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti