Hlavná stránka

>

Správy

>

Emma Drobná posiela do rádií singel Try. Zaznie aj vo filme Dôverný nepriateľ

Emma Drobná posiela do rádií singel Try. Zaznie aj vo filme Dôverný nepriateľ

30.05.2018 - 14:10 | redakcia

Po úspešných rádiových hitoch Smile a Words a netradičnom vianočnom singli Remember prináša Emma Drobná ďalšiu pesničku s názvom Try. Tá zaujala nielen väčšinu slovenských rádií, ale aj producentov pripravovaného slovenského trileru Dôverný nepriateľ, ktorý ju vo filme použili nielen ako titulnú skladbu.


Symbolicky práve v dňoch, kedy minuloročný hit Words prekročil hranicu päť miliónov zhliadnutí na Youtube, vydáva talentovaná speváčka svoj ďalší singel. Skladba nesie názov Try a oficiálne vyšla na jeseň 2017 na Emminom debutovom albume You Should Know. Pieseň sa v súčasnosti udomácňuje v slovenskom rádiovom éteri a speváčka súbežne pripravuje nakrúcanie videoklipu. 

Rovnako ako pri všetkých svojich piesňach, aj tu si Emma Drobná sama napísala text. "Try je o nerovnováhe vo vzťahu dvoch ľudí. O tom, že jeden z dvojice sa snaží viac, než ten druhý. Ľudia dnes nemajú trpezlivosť na pomalé, postupné a dlhodobé budovanie vzťahu. Často sa stáva, že príde prvý problém alebo nejaká prekážka a hneď sa vzdávajú, vycúvajú zo vzťahu, rozídu sa... Nedokážu čeliť problémom a riešiť ich. Úlohu rozprávača v príbehu Try má žena. Je tou silnejšou z dvojice, ktorá sa nevzdáva a chce o lásku zabojovať," vysvetľuje Emma námet textu a príbeh, ktorý sa v piesni ukrýva.Po hudobnej stránke je pod melancholickou skladbou Try podpísaný mladý producent Oliver Žilák, ktorý sa stal najnovšou a najmladšou posilou známeho produkčného domu a nahrávacieho štúdia Creative Music House. "V mojich očiach Emma spĺňa všetko, čo má mať správny interpret a autor. Vždy prichádza s nápadmi, spontánne reaguje, má osobitú a výnimočnú farbu hlasu. Na začiatku sme si na seba museli trochu zvykať, keďže doposiaľ sme boli obaja zvyknutí pracovať inak. Časom sme sa však absolútne našli a myslím si, že nám to spolu funguje výborne. Odkedy spolupracujeme, vyprodukovali sme, samozrejme aj s kolegami, celý album a už teraz začíname pracovať na novom," prezrádza Oliver.

A ako si spomína konkrétne na zrod piesne Try? "Paradoxne sme s Emmou pracovali na úplne inej skladbe na album You Should Know. Spontánne som jej vtedy pustil moje nové demo, ktoré som nahral s gitaristom Jurajom Kmetym. Zaujímal ma jej názor. V tom okamihu napísala zopár veršov a hneď išla za mikrofón. Takže hlavný motív Try sme nahrali doslova 'na prvý take'."

Skladba ako súčasť filmového deja

Len pár týždňov po tom, čo pieseň Try vyšla na Emminom debutovom albume You Should Know, oslovili speváčku producenti pripravovaného slovenského filmu Dôverný nepriateľ. Práve túto skladbu si vybrali ako titulnú skladbu do svojej pripravovanej snímky o inteligentnom dome, ktorý sa nečakane vymkne spod kontroly. Nový slovenský triler čaká bude mať kinopremiéru už 16. augusta.

Ako tvorcovia Dôverného nepriateľa nedávno informovali, Try sa bude niesť celým príbehom a v deji sa objaví hneď niekoľkokrát. "Keď sme pesničku tvorili, netušila som, že by ju niekedy niekto použil do filmu. Keď som sa to dozvedela, tak som sa veľmi potešila a stále sa z toho teším, pretože sa mi námet filmu veľmi páči a neviem sa dočkať premiéry," netají radosť zo svojho prvého filmového hudobného počinu aktuálna držiteľka titulu SuperStar.

"Try v sebe spája potenciál silnej balady a súčasného tanečného soundu, má prekvapivo pozitívny náboj, akoby vyzývajúci k akcii, čo oslovilo tvorcov filmu," komentuje výber skladby svojej zverenkyne do filmu Dôverný nepriateľ Emmin producent Peter Graus. Pieseň sa už objavila aj v jednej z dvoch verzií oficiálneho trailera k filmu. Neznie v ňom však len oficiálna verzia singla - približne v polovici ukážky sa zmení na progresívny tanečný remix, o ktorý sa postaral producent Peter Pann.

Prečítajte si tiež: Emmu Drobnú, Ondřeja Brzobohatého a Petra Panna spojil Dôverný nepriateľ


Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marko Erd - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti