Hlavná stránka

>

Správy

>

Cyklus koncertov Hudba v kruhu pokračuje už v sobotu. Vystúpi Jiří Slavík

Cyklus koncertov Hudba v kruhu pokračuje už v sobotu. Vystúpi Jiří Slavík

30.05.2019 - 17:00 | redakcia

Cyklus komorných koncertov Hudba v kruhu, organizovaný občianskym združením Projekt RUINY, prináša do Lučenca a Rimavskej Soboty výrazné osobnosti súčasnej jazzovej scény. Tento rok fanúšikom nevšedných zážitkov pripravil tri sólové koncerty.


Prvý sa uskutočnil ešte v apríli vo foyer kina Apollo, kde vystúpil kanadský hudobník Eric Chenaux. Najbližšie - v sobotu 1. júna - sa diváci môžu tešiť na českého kontrabasistu a skladateľa Jiřího Slavíka, ktorý vystúpi v historickom nádvorí Čierny orol v Rimavskej Sobote. Tohtoročný cyklus zakončí sólový koncert Marc Ribot, ktorý sa mal pôvodne konať 4. mája, no musel byť presunutý. Uskutoční sa 20. septembra v Lučenci.

"Tento rok sa snažíme využiť rôzne mestské priestory v Lučenci a Rimavskej Sobote. Diváci majú možnosť počúvať vo foyer kina, v historickom nádvorí, alebo aj v tradičnom klubovom priestore. Podujatia spája neformálny charakter, bezprostredná blízkosť k umelcom, vystúpenia bez pódií a hluku reštauračných prevádzok," hovoria organizátori.

"Když se kontrabasista Jiří Slavík před dvěma lety přestěhoval do rodné České republiky, byl pro zdejší hudebníky, posluchače i kritiky zjevením. Od svých čtrnácti let žil, studoval, hrál a nahrával v zahraničí, postupně v Itálii, Anglii a Francii. Hru na kontrabas studoval z pohledu klasické hudby i jazzu u mnoha učitelů na několika školách a univerzitách, vítězně prošel nejednou soutěží a ve hře na tento nástroj je opravdovým virtuózem v nejlepším smyslu toho slova." napísal o protagonistovi sobotného koncertu Český rozhlas.

Hlavným partnerom podujatí Projekt RUINY je Fond na podporu umenia.


Redakciu Hudba.sk informoval za organizátorov David Petráš z občianského združenia Projekt RUINY. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti