Hlavná stránka

>

Správy

>

Krásy slovenského vidieka aj stopárka hore bez: Pozrite si nový klip IMT Smile!

Krásy slovenského vidieka aj stopárka hore bez: Pozrite si nový klip IMT Smile!

30.07.2014 - 09:00 | redakcia

Prešovská kapela IMT Smile zverejnila nový klip k piesni Cesty II. triedy. Video, ktoré skupina natáčala v okolí obce Turecká, je plné záberov na krásy Slovenska a neopomína ani "stopárku hore bez", o ktorej sa spieva v texte.


"Dá sa to zniesť, stratený v čiarach ciest. Zniesť sa to dá, napriek pár nehodám. Zvalený strom, prejdený pes, stopárka v hore hore bez. Hory ňou horia tiež. Dá sa to zniesť, lebo vieš, stále je dosť iných ciest," spieva Tásler v chytľavom texte piesne, ktorý napísal Vlado Krausz.

V obdobne pozitívnom duchu sa nesie aj samotný videoklip, v ktorom sa kapela vezie na starom nákladiaku či popíja v jednej z miestnych krčiem. Gitarista Tomáš Slávik dokonca stvárnil baču na salaši plnom oviec, ktoré skutočne aj dojil. Basgitarista Lukáš Kolja Kolivoška sa prezliekol za hasiča, z bubeníka Dana Šoltisa sa stal zdatný drevorubač a bratia Táslerovci si vyskúšali, aké to je byť šoférom starej vetriesky i stroja na ťažbu dreva.

"Bolo to naozaj výnimočné natáčanie, pre kapelu IMT Smile iné, než všetky doteraz. Miestami nebezpečné, padali tam stromy, jazdili sme autami po strmých kopcoch v lese... Šlo o veľmi príjemné spojenie ľudí, ktorí klip pripravovali i miestnych obyvateľov, ktorí nám pomáhali pri tomto videu a dotvorili skvelú atmosféru, ktorú, verím, je v klipe cítiť. Aj vďaka nim sa nám podarilo dostať na miesta, ktoré sme počas ciest na koncerty len obchádzali," uviedol Ivan Tásler.

videoklip Cesty II. triedyViac záberov z videoklipu nájdete v galérii

O realizáciu klipu sa postaral režisér Miro Remo, ktorý pred pár dňami na MFF v Karlových Varoch odpremiéroval svoj prvý celovečerný film Comeback. Za kamerou stál Jaroslav Vaľko alias Jaris, ktorý s IMT Smile spolupracoval už pri klipe S.O.S. "Jaris je kapacita. Je to kamarát, kameraman, ktorého pohľad na svet plne rešpektujem. Čo to sme už spolu potočili a veľmi dobre sa dopĺňame. Verím ale, že to najlepšie spoločné nás ešte len čaká. Som rád, že svojou prácou sme získali Ivanovu dôveru, vnímam to ako isté zadosťučinenie," uviedol Remo.

Asi najťažšou častou celého natáčania klipu bolo pre realizačný tím hľadanie stopárky. "Zohnať stopárku hore bez nebolo vôbec jednoduché. Takmer tam nebola. Nemyslel som si, že bude na Slovensku až taký problém zohnať ženu, ktorá nám ukáže svoje prsia. Mnoho kamarátok a známych sa na začiatku núkalo, že si túto rolu 'strihnú', no nakoniec cúvli. V poslednej chvíli sa nám to priamo v Tureckej, našťastie, podarilo a stopárka v klipe je," dodal s úsmevom Ivan Tásler.

Skladba Cesty II. triedy je po piesni S.O.S druhou ochutnávkou z pripravovaného albumu, na ktorom skupina už niekoľko týždňov intenzívne pracuje. Zároveň sa IMT Smile pripravujú na veľké decembrové koncerty, ktoré absolvuje spoločne s umeleckým súborom Lúčnica.


Zdroj: PR, archív Hudba.sk
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti