Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hard & heavy: Budú Ghost a Mastodon novými velikánmi metalu?

Týždeň v hard & heavy: Budú Ghost a Mastodon novými velikánmi metalu?

30.07.2018 - 00:00 | redakcia

Od vzniku metalu už uplynulo viac ako 30 rokov. Kapely, ktoré tento žáner vytvárali postupne starnú a odchádzajú zo scény. Kto ich teda nahradí?


Magnet týždňa

V rozhovore pre podcast A New Level zakladateľ a CEO vydavateľstva Metal Blade Records, Brian Slagel, hovoril aj na túto tému. „Ozzy je na poslednom turné, Slayer sú na poslednom turné... Takže potrebujeme kapely, ktoré sa dostanú na túto úroveň. Napríklad takí Ghost budú hrať v The Forum v LA a v Barclays Center v New Yorku. A snažia sa spraviť práve ten skok aby sa stali štadiónovou kapelou. A viem, že kapely ako Amon Amarth, MastodonLamb of God sa snažia spraviť to isté.“ Čo myslíte, budú práve tieto kapely vypredávať štadióny a vyvolávať šialenstvo všade, kde sa vyskytnú? Alebo na niekoho zabudol? (pm)

Šrot týždňa

Marilyn Manson už začína byť notoricky známy pre jeho nespoľahlivosť, najmä pri koncertoch. Skúsenosť s tým má už aj slovenské publikum, ktorému pred pár rokmi predviedol neosobný a neúctyhodný výkon. Najnovšie o veľa fanúšikov zrejme prišiel v Toronte, kde zrušil koncert len pár minút pred začiatkom. Oficiálne vyjadrenie bolo len veľmi vágne – pre nepredvídateľnú chorobu Marilyn Manson nevystúpi. Peniaze za lístky vrátime. (pm)

Novinky

Príjemný materiál pre rádiá cez týždeň vydal Slash v spolupráci s Mylesom Kennedym a The Conspirators. Driving Rain je príjemná skladba, ktorá neurazí, ale na Slashov potenciál je to tak trochu málo. Album Living the Dream vyjde v závere septembra. (pm)


Na kapele Clutch sa mi strašne páči, že si idú svoje. Ich hudba je samozrejme tiež skvelá, čo si môžete overiť aj v ich novinke Hot Bottom Feeder. Skladba je o koláči z kraba. Úplne seriózne. Normálne je tam recept, aj priznanie frontmana, že sa tejto delikatesy nevie nabažiť. Až mi pri pozeraní vyhladlo. (pm)


Prophets of Rage pokračujú vo svojej politickej agende... ehm... tvorbe skladbou Who Owns Who. Video pre nich pripravil VA • the Artist, ktorý všetky peniaze zaň venoval vlastnej charite, ktorá pomáha deťom zo znevýhodnených rodín. Práce na albume pokračujú, podrobnosti zatiaľ kapela nezverejnila. (pm)


Kvarteto David Ellefson (Megadeth), Alex Skolnick (Testament), Mike Portnoy (ex-Dream Theater) a Mark Menghi, tiež známe aj pod hlavičkou ich projektu Metal Allegiance, si tentokrát na pomoc zavolalo aj Maxa Cavaleru a spolu vytvorili celkom podarený song Voodoo of the Godsend. Album Volume II – Power Drunk Majesty je už pripravený a teší sa na svoje vydanie na začiatku septembra. (pm)


Poliaci Riverside sa prvýkrát po úmrtí gitaristu Piotra Grudzińského prezentujú novou hudbou z pripravovaného albumu Wasteland, ktorého vydanie je naplánované na koniec septembra. Varšavská progressive rocková formácia sa rozhodla pokračovať ako trio po tom, čo ich gitarista ako štyridsaťročný tragicky zahynul pri autonehode. Nový singel Vale of Tears znie veľmi synteticky či umelo a na prvý posluch pôsobí ako demo vytiahnuté z laptopu. Okrem vokálov a basy sa líder kapely Mariusz Duda chopil aj nahrávania gitár a okrem toho, že pieseň neponúka veľa variability, znejú jednotlivé zvukové stopy až príliš odťažito. A to množstvo elektroniky, prepašované do úvodných tónov núti k zamysleniu, či toto nie je len ďalší (zle pomenovaný) album Lunatic Soul. (ak)


Grécki dark metalisti Rotting Christ po ôsmych rokoch znovu vydávajú album AEALO. Samozrejme - ako nové štandardy kážu - nanovo remixovaný i remasterovaný. Bolo to z biznisového hľadiska potrebné, bude to ziskové? To nevieme, no môžeme posúdiť nový zvuk. Je omnoho mäkkší a prirodzenejší, hlas speváka Sakisa Tolisa je samozrejme hromovejší, ale tu už končí zmysel detailných porovnávačiek. Ak sa vám AEALO páči a nemáte ho na nosiči, znovu je tá priležitosť. To je najdôležitejšie zdelenie. (ak)


Organizátori Brutal Assaultu zverejnili trailer na aktuálny 23. ročník s odkazom „sledujte pozorne, lebo diabol sa skrýva v detailoch.“ Čo touto kryptovanou správou chceli zdeliť, to netušíme. Vieme však, že na Brutal by ste sa už mali začať baliť. 8. august sa blíži. (ak)


Americká progressive metalová banda Redemption zverejnila svoj album Long Night's Journey Into Day na streamovacej platforme Bandcamp. Kapelu tvoria bývalí členovia Fates Warning na čele s vokalistom Evergrey Tomom Englundom, ktorý sa prvýkrát pričinil svojimi hlasivkami. Za mikrofónom vystriedal Raya Adlera, ktorý sa naplno venuje domovským Fates. Príjemné počúvanie. (ak)


Americkí mágovia Between the Buried and Me vydali druhú časť albumu Automata, obsahujúcu štyri fantastické fláky. Album Automata II. rozpráva konceptuálny príbeh o tom, čo keby boli ľudia schopní nazerať do snov iných, akoby sa dívali na televíziu. Hudobne je to ale oveľa zaujímavejšia story. Skrátene si predstavte death metalový Dream Theater. Ich technická vyspelosť a schopnosť držať skladbu pohromade je však niekde úplne inde. V skladbe Voice of Trespass veľmi unikátnym spôsobom kombinujú death metal a swingové postupy, znie to totálne šialene, ale bude sa vám to páčiť. Alebo aj nie. Streamy obidvoch nahrávok (Automata I. vyšla v marci) sú ukryté v linkoch. (ak)


Austrálčania Dead Letter Circus po štrnástich rokoch existencie vydávajú bezmenné album. Piata štúdiovka týchto kreatívnych progressive rockerov vyjde až 21. septembra, no singel The Real You Vás naladí snovými gitarovými linkami a falzetom vokalistu Kima Benzieho, ktoré znejú jednoducho povznášajúco. Pridajte si k tomu motivačný text a máte ideálnu hudbičku na rannú cestu do roboty. Haha. (ak)


Keď začiatkom roka Derek Engemann odchádzal z Cattle Decapitation, sľuboval, že bude mať viac času na svoje ďalšie kapely. Dalo sa teda čakať, že sa dostane aj na Cast the Stone, kde hrá spolu s takými hudobníkmi ako Jesse Schobel (Oracle, ex-Scour), Mark Kloeppel (Misery Index, Scour) a Andrew Huskey. Po trinástich rokoch sa tak dočkáme nového albumu. Empyrean Atrophy vyjde už zajtra a podľa skladby The Burning Horizon sa môžeme veľmi tešiť. (pm)


Haluz týždňa

Robyn Adele Anderson s jej swingovými a jazzovámi prerábkami skladieb sme tu už mali. A je čas dať ju sem znova, pretože najnovšie spravila fantastickú verziu Freak on a Leash od Korn. (pm)


Týždenný prehľad noviniek na hard & heavy scéne vychádza vždy v pondelok, sekundu po polnoci. Ak chcete prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.
Autori: Pavol Magic (pm), Adrián Kozák (ak)
Foto: facebook.com/thebandghost


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti