Hlavná stránka

>

Správy

>

Folklórna skupina BuchajTramka chystá debutový album. Prispieť naň môžete aj vy

Folklórna skupina BuchajTramka chystá debutový album. Prispieť naň môžete aj vy

BuchajTramka
Zdroj: archív BuchajTramka
30.07.2022 - 15:00 | redakcia

"Tancuj a spievaj si, hraj si do skoku" je motto, ktorým sa skupina BuchajTramka riadi. Počet jej členov je kolísavý, štandardne sa pohybujúci okolo čísla dvanásť. Priznáčná pre každá zostavu je však živelnosť živých vystúpení. A hoci sú na domácej scéne už desať rokov, čas vydať debutový album prichádza práve teraz."Najbližšie máme asi k nálepke folk-ethno-world-music kapela. Hráme hudbu, ktorá nás teší a rozhýbe naše nohy, srdcia aj boky. Podkladom pre našu tvorbu je hlavne slovenský folklór, ale miesto v našej tvorbe majú aj iné hudobné štýly či presahy," prezrádzajú o sebe jej členovia.

Všetky ženy sú oblečené do krojov, čím nielen vzdávajú hold tradíciám, ale aj preto, lebo sú pre ne krásne. "Folklórne motívy v kombinácií s prvkami ľudovej tvorby a prvkami world music je náš kokteil, ktorý Vám ponúkame." Na koncertoch kombinujú autorské piesne s tými, inšpirovanými ľudovou tvorbou alebo zľudovenou hudbou.

"Známu pesničku Čižíček, čižíček sme napríklad prerobili na melódiu Stir it up! od Boba Marleyho. Ak si ju raz vypočujete, tak garantujeme, že pôvodná melódia Vám už nebude vedieť prísť na rozum. Odbočkám do iných štýlov ako je reggae, drum&bass alebo hip-hop sa nebránime, radi prekvapujeme svoje publikum," hovorí kapela BuchajTramka.


Hudobné teleso vzniklo pred viac než 10 rokmi. "Ako počiatok BuchajTramky stanovujeme našu spoločnú cestu na Balkán, v dvoch autách plných ľudí a nástrojov, hrávali sme na uliciach, aby sme si zarobili na benzín. To je síce dávna história, ale túto spontánnosť máme stále v srdciach," upresňujú členovia formácie, ktorej momentálne beží kampaň na crowdfundingovej platforme Startab, v rámci ktorej chcú získať peniaze na financovanie debutového albumu.

Ako o sebe hovoria, v minulosti sa vždy radšej zabávali a boli prítomní v danom momente, než aby sa venovali záznamom. "Bujarú minulosť a fázu potuliek, máme, zdá sa za sebou. Veríme ale, že naše hudobné pôsobenie ešte nie je u konca, ale práve nastala etapa dozrievania a transformácie svojich tvorivých vlôh do jedinečného a unikátneho hudobného prejavu, ktorý bude tešiť našich poslucháčov ešte dlhé roky," dodávajú na záver.


Informácie redakcii Hudba.sk poskytol za skupinu BuchajTramka Julo Hajnik. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti