Hlavná stránka

>

Správy

>

Pesničkárka Slávka Tkáčová predstavila chytľavú novinku Na-na-ná

Pesničkárka Slávka Tkáčová predstavila chytľavú novinku Na-na-ná

30.08.2018 - 14:00 | redakcia

Mladá speváčka, hudobníčka a autorka Slávka Tkáčová s novým singlom určite poteší všetkých priaznivcov pozitívne ladených akustických pesničiek. Oproti jemnému debutovému singlu Stále viac prináša melodická gitarovka nespútaný temperament a vyzýva k obyčajnej radosti.


"Každý z nás má príliš veľa starostí na to, aby sme sa neradovali z maličkostí. Práve naopak, jedine s radosťou v srdci môžeme prekonať všetko, čo nás čaká," približuje Slávka Tkáčová pieseň, ku ktorej zložila hudbu i text. Za skladbou podľa jej slov netreba hľadať žiadnu zložitú filozofiu. "Najdôležitejšie veci bývajú tie najjednoduchšie. Mám rada život taký, aký je, tak je to dané."

Skladba hudobne stojí na akustickom zvuku. Talentovanú speváčku v nej doprevádzajú Branislav Kociov, známy z kapely Katky Knechtovej (akustická gitara a guitalele), spoluhráč Andreja Šebana, Petra Lipu či speváčky Janais Michal Šelep (kontrabas) a bubeník Stanislav Kociov, ktorý okrem iných hráva aj s Katkou Knechtovou a Máriou Čírovou. Singel nahrali v Melody studiu a za výsledným mixom a masteringom stojí pražské štúdio Biotech pod taktovkou vyhľadávaného producenta Ecsona Waldesa.

Singlom vyvrcholilo Slávkino úspešné akustické turné, ktoré na prelome apríla a mája okrem špičkových hudobníkov podporili aj zvučné mená slovenskej hudby (viac info). Zverejnený klip z produkcie štúdia MOOVI popri vzniku piesne zachytáva práve autentické momenty z turné.


Slávka Tkáčová odštartovala svoju hudobnú cestu v roku 2013, keď sa stala víťazkou celoslovenského súťažného projektu Gospeltalent (jeho prvou víťazkou bola Sima Martausová). V decembri 2016 vydala svoj prvý album Je čas, širšej verejnosti sa však predstavila až v novembri minulého roka so singlom Stále viac. Pochádza z Bardejova, má piatich súrodencov a je študentkou Pedagogickej fakulty UK v Bratislave. 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér speváčky Lukáš Marťák. Viac sa dozviete na jej oficiálnych stránkach www.slavkatkacova.sk a www.facebook.com/slavkatkacova.sk. 

Foto: Viktória Akbariová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti