Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name oslavujú 25. výročie kapely singlom Elity, ktorý má spoločenský apel

No Name oslavujú 25. výročie kapely singlom Elity, ktorý má spoločenský apel

30.08.2021 - 10:30 | redakcia

Skupina No Name je na hudobnej scéne 25 rokov. Výročie existencie kapely oslavujú chalani samozrejme hudbou. Presne na deň výročia predstavili novú skladbu Elity, ktorú zložili Igor Timko a Zoli Šallai. Na skladbe spolupracoval uznávaný producent Jan P. Muchow, ktorý má na konte množstvo filmovej hudby a slávnych spoluprác.


Chalani z No Name - Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab uzavreli prvé štvrťstoročie svojho pôsobenia výnimočným akustickým koncertom na zámku Šimák v Pezinku. Pri príležitosti 25. výročia kapely predstavujú novinku Elity, ktorej text napísal líder Igor Timko.

"Pieseň je u nás už asi rok, no s jej uvedením sme čakali na vhodný dátum. Situácia okolo korony oddialila mnohé naše aktivity. Ale deň našich 25. narodenín je krásny dátum pre symbolické uvedenie pesničky Elity. Odkedy sme si ju v kapele poprvýkrát predstavili, neprestali sme sa o nej zhovárať. Skladba spúšťa debaty a diskusie. Mám pocit, že Elity sú viac spoločenský apel a majú výrazný presah, oproti očakávanej funkcii piesne. Ak ľudia nemajú ku komu vzhliadať, podvedome prepínajú na autopilota. Prestávajú žiť a začínajú prežívať," prezradil Igor Timko.


Ako koproducent sa do tvorivého procesu skladby zapojil aj uznávaný muzikant a hudobný skladateľ Jan P. Muchow, s ktorým No Name spolupracujú po prvýkrát. Klip vytvorila kapela s Pavlom Jelenekom, Jurajom Latečkom a Ivanom Minárikom.

"Tým, že text piesne Elity je apelujúci, s klipom sme chceli odskočiť od naliehavosti piesne. Preto sme zvolili ľahšiu formu videa, je to kombinácia nášho účinkovania v klipe, technologicky pretransformované do akejsi kreslenej formy. Chceli sme, aby celá pieseň pôsobila vzdušne, tak ako celý hudobný aranžmán. Okrem nás v klipe účinkuje naša kamarátka tanečníčka a choreografka Ivana Antolová. Nakrúcanie bolo ako vždy zábavné. Keď fungujete v dobrej parte, je to vždy o zábave. A No Name je skvelé zoskupenie ľudí už štvrťstoročie," sumarizuje Igor.

Prísľub nového albumu a turné

Obľúbená skupina No Name vznikla 26. augusta 1996 v Košiciach. Tvoria ju štyria bratia Igor, Dušan, Ivan a Roman Timkovci a Zoli Šallai a Pavol Jakab. Na kotne majú 8 radových albumov a viaceré významné ocenenia. Kapela žne úspechy v Českej republike, kde získala už 11 cien v kategórii Slávik bez hraníc.

"Našich 25 rokov bolo jedinečných. Považujem to za zázrak. Od prvých našich krokov až po dnešný nabitý kalendár. Každý za tým hľadá nejaký recept alebo skratku k tomu, čo sme dosiahli. Ale verte mi, je za tým len a len práca. Dokonale to zhrnul náš brat Dušan - "nie je vôbec ľahké, robiť veci správne"," rekapituluje Igor.

Kapela majú za sebou skvelé koncertné leto. "Hráme nonstop. Za ostatné obdobie všetci organizátori a usporiadatelia chcú dobehnúť to, čo obdobie opatrení zastavilo. Podarilo sa nám po deviatich rokoch zahrať v Martine v amfiteátri, aj v Pezinku odložený koncert so sláčikovým kvartetom. No a u susedov v Česku, hráme od nevidím do nevidím. Okrem toho pracujeme na novom albume. Máme dobrý materiál, samozrejme stále vyčkávame s oznámením jeho vydania a následného turné. Situácia sa musí stabilizovať," uzatvára frontman kapely Igor Timko.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti