Hlavná stránka

>

Správy

>

Marta Kloučková vydáva debut Loving Season. Zamýšľa sa nad formami lásky

Marta Kloučková vydáva debut Loving Season. Zamýšľa sa nad formami lásky

30.11.2018 - 11:00 | redakcia

Česká speváčka, skladateľka a textárka Marta Kloučková vydala v stredu svoj debutový album Loving Season. Na novinke prináša spolu dvanásť skladieb, ktoré vznikli za posledných päť rokov, avšak finálnu podobu získali až nedávno.


Ústrednou témou štúdiovky Loving Season je láska a jej rôzne fázy a formy, od zamilovania, cez hlbokú a platonickú lásku, až po jej zdanlivú či reálnu absenciu. Osobnými, emotívnymi skladbami sa Kloučková snaží poslucháčom oživiť spomienky na ten čas, keď sami zažívali veľkú lásku a prebudiť v nich cit. 

Nevyčerpateľná inšpirácia 

"Priala by som si, aby sa v ľuďoch pri počúvaní tohto albumu niečo pohlo, aby si spomenuli, aké to je byť zamilovaný a naozaj hlboko cítiť," uviedla speváčka, ktorá priznáva, že bez lásky si nevie predstaviť život.

"Či už je to láska partnerská, láska k rodine, priateľom, láska k prírode, k činnosti, k jedlu... Je to pre mňa niečo, čo dáva životu zmysel, niečo, čo človeka núti ráno vstať z postele. A láska medzi dvomi ľuďmi je neuveriteľná sila, veľká inšpirácia pre tvorbu a pokiaľ je ten vzťah trochu komplikovaný, jeden sa v tom zmieta, hľadá podstatu, naplnenie alebo naopak únik či uvoľnenie, je krásne, keď môže tieto emócie premietnuť do hudby. A ešte krajšie je, ak si tie piesne zrazu nájdu cestu k niekomu, kto prežíva niečo podobné," povedala Marta Kloučková


Skladby, ktoré na svojom debute prináša, Kloučková z väčšej časti zložila sama a napísala k nim i české texty. Dvomi piesňami zároveň na album prispel i pianista Vít Křišťan, ktorý je tiež spoluautorom jedného z dvoch aranžmánov pre súbor Clarinet Factory. Známe české zoskupenie si na novinke zahosťovalo spolu s flautistom Otom Reiprichom a gitaristom a skladateľom Davidom Dorůžkom, ktorého skladbu Song for Albert Kloučková pretextovala a na novú štúdiovku zaradila pod názvom Blíž.

Okrem toho album dopĺňajú aj zhudobnené básne americkej poetky Sary Teasdale. Kloučková album nahrala pod zvukovým dohľadom Adama Karlíka, ktorý sa postaral aj o jeho mix a mastering a popri spomínaných hudobníkoch sa na ňom podieľali aj kontrabasista Jan Fečo a bubeník a perkusionista Marek Urbánek.


"Počas nahrávania sa nám podarilo to, v čo som dúfala. Piesne sú citlivé, hlboké, majú napätie, sú autentické. Nahrávali sme všetci dohromady tak, ako sme tú hudbu cítili a ja som veľmi šťastná, že sme album nahrali práve v tejto zostave a bez zásahu producentov," poznamenala speváčka pôsobiaca okrem vlastného projektu i v telesách Skety, Concept Art Orchestra či kapele českej herečky Barbory Polákovej.

O dizajn bookletu sa postarala Katarína Garajová, fotografie v ňom sú dielom Kateřiny Bíbrlíkovej. Album Kloučková pokrstí 7. januára v podniku Jazz Dock v Prahe za účasti Davida Dorůžka a Clarinet Factory. Krstnou mamou štúdiovky bude Barbora Poláková.


Zdroj: SITA
Foto: Kateřina Bibriková


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti