Hlavná stránka

>

Správy

>

Marpo & TroubleGang vydávajú nový album Dva, sprevádza ho singel Víkend

Marpo & TroubleGang vydávajú nový album Dva, sprevádza ho singel Víkend

30.11.2019 - 13:00 | redakcia

Marpo & TroubleGang vydávajú druhý album so symbolickým názvom Dva. Z albumu už vyšli single Nejlepší, Generace velkejch snů, Víkend. Posledný zo spomínaných je podľa slov kapely ich zatiaľ najväčšia rádiovka, ktorá je teda "mejdan" od začiatku do konca. Album vyšiel v piatok 29. novembra v Universal Music.


Kapela TroubleGang prišla na scénu ako partia outsiderov, no dnes patrí k headlinerom českých hudobných festivalov a vlani dokonca vypredala O2 arénu. Očakávaný album Dva je vďaka unikátnemu hudobnému prístupu ďalším krokom vpred. Tvrdé rockové gitary, nekompromisné elektronické beaty a už tradične veľmi otvorené texty majú ambície rezonovať naprieč celou hudobnou scénou.

Produkciu albumu Dva má opäť na svedomí Marcus Tran a tiež Clint Murphy, ktorý pracoval napríklad so speváčkou Fergie z Black Eyed Peas. Autorskými nápadmi prispeli aj raper IronKap, Jan Wohnout, Richard Scheufler junior alebo speváčka Lenny. Bicie sa natáčali v anglickom Modern World Studios v Tetbury, ďalšie nahrávanie prebiehalo v štúdiu Modern Babylon v Tepliciach.

"Nahrávanie spoločného albumu je vždy trocha boj. Prvú nahrávku TroubleGang dali v podstate dokopy kap a Marpo. Whnt za pochodu dopisoval texty. Vtedy sme nečakali nič a tlak nebol v podstate žiaden," komentuje nahrávanie kapela. O štyri roky neskôr však nastala iná situácia. Od frustrovanej a rozloženej kapely sa očakávalo, že vytvorí zásadnú dosku, ktorá potvrdí ich pozíciu, ukáže žánrový presah a potvrdí, že TroubleGang už nie je len zoskupenie raperov, ale kompaktná kapela.


Album hotový za mesiac a pol

Na druhej doske, ktorej produkcie sa ujal Clint Murphy, pracovali tentoraz predovšetkým Marcus, Marpo, Whnt a Kap. "Z prvého singla sme neboli úplne nadšení a trochu sme tápali. Po nahrávaní sme leteli z Anglicka a každý z nás si hovoril - je to ono? Prečo necítime rovnaký vibe a eufóriu ako predtým?," pokračuje kapela.

"Vtipné je, že album mal byť odovzdaný za mesiac a pol a my sme nemali ani notu. Zavreli sme sa do štúdia a zažili asi najintenzívnejší mesiac a pol v živote tejto kapely. Neskutočne nás to nakoplo a spojilo v ten starý TroubleGang, ktorý všetci poznajú. Urobili sme dosku, aká na európskom trhu ešte nebola. To si dovolím hrdo povedať a som neskutočne pyšný na všetkých, ktorí na tom robili," dodáva Marpo.

Keď teraz kapela počúva celý album, cíti hrdosť. Starý TroubleGang je definitívne na konci a s jeho koncom odišli aj všetky problémy. „V krízovej situácii sa ukázalo že to, na čom celý TroubleGang vznikol, je stále ešte v poriadku a žiadny manažér, peniaze alebo úspech tento plameň nedohasí. Vítame novú kapitolu s číslom Dva," uzatvára kapela, ktorá dnes 30. novembra štartuje svoje koncertné turné.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z Universal Music. Text správy sme upravili. 

Foto: Petr Klapper


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti