Hlavná stránka

>

Správy

>

Michal Hrůza oslavuje 50. narodeniny výberovým trojalbumom Hity & Příběhy

Michal Hrůza oslavuje 50. narodeniny výberovým trojalbumom Hity & Příběhy

30.11.2021 - 17:00 | redakcia

Spevák, hudobník a uznávaný skladateľ a textár, Michal Hrůza, oslávil tento rok v auguste svoje 50. narodeniny. Ako darček si pripravil svoj prvý kompletný Best of výber s názvom Hity & Příběhy, čo je trojalbum 37 najväčších Michalových hitov mapujúcich jeho 20-ročnú kariéru v rozmedzí rokov 2001 až 2021, aj spoluprácu so skupinou Ready Kirken a Kapelou Hrůzy.


Okrem najznámejších skladieb, ktoré poznáme z rádií, filmov a koncertov, sa fanúčikovia môžu tešiť aj na úplne nový singel Nahoru. K nemu vychádza aj lyric video z dielne Matyáša Vordu, známeho tvorcu, stage dizajnéra a bývalého bubeníka kapely Mandrage. Trojalbum Hity & Příběhy je dostupný vo fyzickej podobe v kamenných predajniach ako aj na streamingových službách.

"Uvedomil som si, že vybrať 37 piesní, ktoré som za posledných dvadsať rokov vydal, je ťažké, a preto sme sa rozhodli album rozdeliť do troch úsekov: hity, duety a piesne z filmov a TV seriálov, či dokumentov," vraví spevák z Turnova. V prvej časti tak budeme počuť hity ako Černý brejle, Zejtra mám alebo Namaluj svítání, v duetoch sa objaví napríklad Duše do vesmíru s Klárou Vytiskovou a Píseň kovbojská s Lenkou Dusilovou. Jeho doposiaľ najstreamovanejšie hity Zakázané uvolnění alebo Pro Emu z filmovej časti, snáď ani nie je treba predstavovať.


Súčasťou albumu je aj nová pieseň s názvom Nahoru, na ktorej Michal Hrůza pracoval spoločne s producentom Janom Horáčkom, kmeňovým členom kapely Mekyho Žbirku. Po jeho nedávnom úmrtí sa stal Horáček členom Kapely Hrůzy.

"Najdôležitejšou správou piesne Nahoru je nádej, že všetko komplikované a ťažké sa čoskoro skončí. Vznikla, pretože vyjadruje moje vnímanie budúcnosti a vychádza aj z mojich ťažkostí a nevedomosti, čo ďalej. Myslím, že podobnú skúsenosť má viacero ľudí," priblížil Hrůza. "Základné pravidlo môjho skladania je pravda. Niekedy aj ťažká, niekedy aj bláznivá, ale poslednú dobu cítim, že sa zase všetko na dobré obráti," dodáva o rekapitulácii svojej doterajšej tvorby Michal Hrůza.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti