Hlavná stránka

>

Správy

>

Ultrazvuk a Emma Drobná predstavili videoklip k akčnej skladbe Postráž mi Emmu

Ultrazvuk a Emma Drobná predstavili videoklip k akčnej skladbe Postráž mi Emmu

30.12.2019 - 11:00 | redakcia

Rapová formácia Ultrazvuk zverejnila nový videoklip, do ktorého si Vec a Tono S. prizvali Emmu Drobnú. Už na prvý pohľad zaujímavé medzižánrové spojenie, v ktorom populárna speváčka sebaironicky spieva o "rovnej zemi", patrí medzi najväčšie hity debutového albumu Ultrazvuku. Videoklip má však úplne inú atmosféru, než by ste pri počúvaní skladby mohli čakať.


Autorkou a režisérkou vizuálu je Veronika Donutková, ktorá je podpísaná napríklad aj pod klipom Staraj sa o seba od Tona S., či momentálne rezonujúcu novinku Displace - dokument o dancehallovej scéne na Jamajke. Hoci jej predstava videoklipu Postráž mi Emmu bola jasná od začiatku, so samotnou realizáciou to už bolo náročnejšie. Nielen ona ale aj Emma Drobná a dvojica svojských raperov majú totiž plné ruky práce a nájsť si spoločné voľné miesto v kalendári nebolo vôbec jednoduché.

Vtipný návrat ku kauze plochá Zem

Ako vlastne k spojeniu dua Ultrazvuk s obľúbenou popovou speváčkou došlo, ozrejmil Branči Kováč alias Vec: "Keď som písal text refrénu, napadol mi rým 'Zem nebola rovná, ani ja taká drobná'. Hneď som si spomenul na Emmu a jej dávnejšiu minikauzu. Prišlo mi to ako celkom chytrý spôsob, ako by si z toho mohla vystreliť. S malou dušičkou som jej zavolal a opýtal sa jej, či by do toho šla. A ona sa rozhodla správne, pretože súhlasila."

"Koncept skladby vymyslel Braňo a Emme bola prakticky ušitá na mieru. Musím sa priznať, že donedávna som bol dosť skeptický pri rečiach o spolupráci so slovenskými speváčkami. No toto vypálilo super, rovnako aj ďalšie skladby s dámami na našom albume. Vec má na to nos. Doslova," dodáva Tono S.

Hip-hopová skladba môže byť pre fanúšikov speváčky prekvapením, no ide o hosťovačku, v ktorej ona samotná zostáva vo svojom štýle a nielen vďaka názvu pesničky si ju s nikým nepomýlite. "V piesni nerapujem, stále sa držím vo svojej komfortnej zóne, a tou je spev. Neviem, či by som to nazvala experimentom. Ale táto spolupráca ma veľmi bavila. Hneď ma zaujal beat a samozrejme text," prezradila Emma, ktorá s chalanmi skladbu predstavila naživo aj na pódiách festivalov.


Vymyslený príbeh s reálnymi prvkami

Text skladby Postráž mi Emmu zachytáva vtipný príbeh s poriadnou dávkou akčnosti. Napriek tomu, že je vymyslený, pokojne sa môže prihodiť ľubovoľnému mužovi s horkokrvnou polovičkou. Základ hudby tvorí starý ruský sampel zo silno pukajúcej platne, rapové pasáže si napísali členovia Ultrazvuku sami, pričom melódiu i text refrénu zložil Vec.

Videoklip sa nakrúcal na dvoch lokáciách - v Mělníku a v Prahe. "Vedela som, že klip nechcem zasadiť do klasického moderného klubového prostredia a už vôbec nie robiť stereotypný rapový klip na diskotéke. Predstavovala som si viac filmový obraz, dlhšie zábery, klasický americký bar s troškou westernového nádychu. Veľkou inšpiráciou mi boli filmy Roberta Rodrigueza - Desperado a From Dusk Till Dawn," hovorí Veronika Donutková.

"Obrovská vďaka patrí tiež Milanovi Chadimovi, som jeho veľkou fanynkou. On má na svedomí napríklad kameru vo filme Eliho Rotha - Hostel, prípadne trailer k Tarantinovmu a Rodriguezovmu filmu Grindhouse. Je naozaj skvelý. Milan dokázal moju predstavu dokonale naplniť a je nám cťou, že s nami spolupracoval aj na tomto projekte. Snažila som sa tvoriť zaujímavé vizuály a pre diváka možno nečakané scénky," dodáva režisérka.

Tono S. a Emma Drobná, videoklip Postráž mi EmmuTono S. a Emma Drobná v klipe Postráž mi Emmu

Podľa reakcií na Youtube vizuál fanúšikov skladby skutočne prekvapil. Viacerí sa vyjadrili, že si ho predstavovali úplne inak. Samotní členovia Ultrazvuku sú však s výsledkom spokojní. "Nebolo zámerom, aby dej vizuálu prvoplánovo kopíroval text. Áno, zopár prienikov tam divák nájde, ale zvuk i obraz si žijú tak trochu vlastným životom."

"Veľká vďaka patrí tanečníčke Kristíne Tukan, ktorá výborne doplnila ženskú časť videoklipu, ako i vychytenej stylistke Zuzane Laučíkovej. Tá sa postarala o dokonalé ošatenie všetkých zúčastnených a tým zhmotnila naše vizuálne predstavy," dopĺňa Vec. Samotná Emma Drobná priznáva, že podobné "barové scenáre" pre ňu v reálnom živote vôbec nie sú typické. "Úplne najistejšie sa cítim v sprievode ľudí, s ktorými rada trávim čas," hovorí. Aj preto si do klipu prizvala aj svoju dobrú kamarátku Beccu, s ktorou si nakrúcanie náramne užili. 

A s akými očakávaniami Ultrazvuk púšťa tento počin do sveta? Na danú otázku má Tono S. viac než jasnú odpoveď: "Čo sa mňa týka, každá skladba je mojou výpoveďou. Je jedno, či ide o osobný text, zábavnú skladbu, výpoveď o spoločenskom dianí alebo vymyslený príbeh. V prvom rade musím byť spokojný ja. Som ako keby vlastná cieľovka. Ak skladba funguje aj u poslucháča, stotožní sa s ňou, prežíva pri jej počúvaní príjemné pocity, núti ho hýbať sa alebo v ňom vyvolá hlbokú emóciu, všetko sú to plusové body. Ja do toho idem bez očakávaní a potom som vždy rád príjemne prekvapený."

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Janka Marczellová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti