Hlavná stránka

>

Správy

>

Svetový úspech Celeste Buckingham: Jej hit boduje v rebríčku plnom hviezd!

Svetový úspech Celeste Buckingham: Jej hit boduje v rebríčku plnom hviezd!

31.03.2016 - 17:30 | redakcia

Pred troma rokmi si Amerika všimla speváčku Celeste Buckingham vďaka jej singlu Run Run Run. Úspech hitu vystrelil slovenskú hviezdu medzi top 3 vtedajšie objavy roka v hudobných cenách Radio Disney Awards. V týchto dňoch prichádza z USA ďalšia výborná správa o jej prelomovom úspechu za veľkou mlákou.


Jej starší singel Crushin' My Fairytale (2013) sa v celosvetovej konkurencii nečakane prebojoval do jedného z najvýznamnejších mainstreamových rebríčkov americkej hitparády - Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Chart. Talentovaná hudobníčka sa tak po prvýkrát vo svojej hudobnej kariére ocitla v rebríčku, ktorý pravidelne obsadzujú najväčšie hviezdy ako Taylor Swift, Ellie Goulding, Selena Gomez, Rihanna či Justin Bieber.

36. najhranejšia v amerických popových rádiách

"Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporuju v tom, čo robím. Dúfam, že pesnička bude naďalej stúpať hore a že sa Američanom bude páčiť moja tvorba," teší sa Celeste Buckingham, ktorej slová o stúpaní skladby v rebríčku sa už napĺňajú. Minulý týždeň sa totiž pieseň v rebríčku objavila na 39. mieste a v aktuálnom vydaní už poskočila o tri priečky vyššie.

"Pre Celeste, všetkých jej spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy Billboard.com. Konkrétne Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hranosti skladieb v hlavných referenčných rádiách Spojených štátov s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio)," vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.


Singel Crushin' My Fairytale vyšiel na speváčkinom druhom sólovom albume Where I Belong (2013) vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group. Rovnako ako pri Celestiných predošlých hitoch, aj pod touto skladbou je ako autorka podpísaná samotná speváčka. Ruku k dielu priložil aj Američan Jon White, ktorý spolu s ňou napísal aj starší duet so sestrou Carmel Gone. Produkčne zastrešili Crushin' My Fairytale David Garcia a Brian Foraker z Nashvillu.

TIP: Missky, Twiinsky aj Evelyn: Pozrite si ódu na šoubiznis od Celeste Buckingham

Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.celestebuckingham.comwww.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial.

Foto: Nicole Lieskovská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti