Viac ako rok po vydaní prvého videoklipu prichádza kapela Echosféry s druhým počinom k singlu Pod hladinou. "Skladba Pod hladinou hovorí o snahe dokázať niečo napriek všetkým prekážkam, ktoré sa na ceste môžu objaviť. Čiastočne to reflektuje aj fakt, že sme ešte relatívne nové meno na scéne, a preto si na nej stále hľadáme svoje miesto, čo nie je vždy jednoduché," hovorí spevák a gitarista Andrej Osvald.

Nahrávka, ako aj videoklip, vznikli pod taktovkou členov kapely v ich vlastnom štúdiu. Basgitarista Tomáš Ďurči dopĺňa: "Nový singel sme si napísali, sprodukovali a aj nahrali celkom sami. Takisto sme sa rozhodli, že si k nemu aj sami natočíme videoklip, ktorý tiež vznikol v našom štúdiu, rovnako, ako aj zvuková nahrávka. Sme radi, že žijeme v dobe, kedy je možné toto všetko zvládnuť vo vlastnej réžii, čo nám prináša slobodu vyjadriť sa presne podľa našich predstáv."

"Od vydania nášho prvého videoklipu k skladbe Nezvestný už ubehol nejaký ten piatok, tak sme cítili, že je načase prísť s niečím novým. No a v priebehu nahrávania sme si povedali, že prečo to neskúsiť vlastnými rukami. Hneď sme sa do toho naplno pustili. Oblepili sme steny v štúdiu čiernym igelitom, vytiahli telefóny a začali točiť. Keďže sme traja, perfektne nám to vyšlo. Jeden hral, druhý točil a tretí svietil. Keby nás pri tom vidíte, ako tancujeme okolo seba a blikáme žiarovkami, určite by ste pochybovali o tom, či sme normálni. Ako to dopadlo? Výsledok si môžete už teraz pozrieť na našom YouTube," uzatvára bubeník Michal Medvecký.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Ďurči.