Hlavná stránka

>

Správy

>

Dobrý festival chce pomôcť reštartovať scénu. Podáva ruku mladým muzikantom

Dobrý festival chce pomôcť reštartovať scénu. Podáva ruku mladým muzikantom

31.05.2014 - 10:30 | redakcia

Gary Moore, Skunk Anansie, Steven Seagal alebo slovenské hviezdy ako IMT Smile, Desmod či Peter Lipa... S prešovským Dobrým festivalom sú spojení nielen silní headlineri, ale svoj pevný priestor majú pravidelne na pódiu aj mladé kapely. Výnimkou nebude ani ôsmy ročník, ktorý sa uskutoční už o tri týždne 20. a 21. júna.


Aj tento rok bude patriť menšie pódium talentovaným hudobníkom. V prešovskom amfiteátri sa predstaví formácia Call me Steve, ktorá skladbou MY MY zaujala Lennyho Kravitza, speváčka Michaella, čerstvo ovenčená troma cenami z "malej Eurovízie" v bulharskej Varne alebo finalisti Stropkovskej hudobnej ligy Landfil, Yellowe a Papyllon. Návštevníci festivalu sa môžu tiež tešiť aj na kapely ČAD, Metropolis, Frown, SaprophyteOne Second Hotel, Fest, The Other Blue, Fúzy Múzy, The Fusion, Alter Ego, Theatro Musica a Dogma.

Miro Tásler: Na scéne chýba mladá krv

"Keď sme s IMT Smile začínali, tiež som chcel, aby nám niekto pomohol. Preto odkedy sme profesionálnou skupinou, pozeráme sa späť a snažíme sa mladým kapelám, napríklad aj takýmto spôsobom, pomôcť. Ak zavolám kapelu na festival, má veľkú šancu, že ľudia si ju všimnú a niekoho zaujme. Okrem toho sa môžu naučiť, ako funguje technika, ako pracovať na stagei, ako komunikovať s fanúšikmi," vysvetľuje organizátor Dobrého festivalu Miro Tásler.

Ako dodáva, v priebehu roka si vypočuje množstvo nahrávok, ktoré mu posielajú kapely alebo dostáva tipy od známych. Keďže podľa neho patrí hudba medzi ľudí, dáva si záležať na tom, aby si na Dobrom festivale mohlo zahrať čo najviac muzikantov. Práve potenciál letných festivalov vníma ako jednu z ciest, ako pomôcť mladým skupinám ukázať sa na veľkých pódiách a krok po kroku reštartovať slovenskú hudobnú scénu, ktorá čaká na nové mená.

Zároveň dodal, že táto zodpovednosť neleží iba na pleciach promotérov, ale ruku k dielu by mali pridať aj médiá na prvom mieste s rádiami a televíziami. "Slovenská scéna do istej miery stagnuje, lebo sú tu stále tí istí interpreti. Podľa mňa chýba silná mladá krv, nový nástupca Elánu, no zatiaľ tu nikoho takého nemáme alebo sme ho ešte len neobjavili. Myslím si, že zmena by vo všeobecnosti oživila a pomohla celému slovenskému šoubiznisu," dodal Tásler.

Prešovský amfiteáter 20. a 21. júna v rámci Dobrého festivalu privíta tento rok domácich interpretov ako IMT Smile, Chiki Liki Tu-a, Komajota, Heľenine oči, z Bratislavy príde Hex a Korben Dallas a špeciálnym bodom programu bude vystúpenie Lúčnice. Zahraničnou hviezdou festivalu je Steven Seagal so svojou bluesovou kapelou, zahrajú aj britskí dídžeji a producenti John B a Jimpster. Zaujímavosťou je, že medzi mladými hudobníkmi vystúpi na menšom pódiu aj otec bratov Táslerovcov s kapelou Tásler Pufo Band.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol za organizátorov Dobrého festivalu Milan Štefánik.

Foto: Katarína Orešanská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti