Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Soul zverejnila videoklip k svadobnej skladbe Sľub

Kapela Soul zverejnila videoklip k svadobnej skladbe Sľub

31.05.2020 - 09:00 | redakcia

Ľubovnianska kapela Soul prichádza s novým singlom Sľub. Skupina začínala hraním na firemných akciách a svadbách, preto vznikla myšlienka vytvoriť vlastnú svadobnú pieseň. Jej symbolický text, ktorý hovorí o životnej ceste zamilovaných ľudí, je prvotinou basgitaristu Karola Kaleta.


Hudbu zložil gitarista kapely Janko Andrejka, a to konkrétne na základnej umeleckej škole po tom, ako jeden zo žiakov neprišiel na hodinu. Ján využil chvíľu času a s gitarou v rukách vytvoril harmóniu a základnú kostru piesne. Následne sa už muzikanti presunuli do štúdia Makystudio, kde sa aranžmán piesne postupne prekopal podľa ich vkusu.


Už od začiatku bola pieseň ladená do hip-hopového beatu s plánovanou rapovou vsuvkou. Myšlienkou bolo jednak odlíšiť sa štýlom od ostatných piesní, ktoré skupina Soul doteraz nahrala, a tiež ladiť pieseň do moderného štýlu, ktorý by mohol osloviť mladšiu generáciu ľudí. Do rapovej vsuvky piesne si prizvali na pomoc mladého chalana z obce Čirč Dominika "Mc Minik" Spilku

Ďalším "korením" piesne je prínos speváčky Valérie Polčovej, ktorú môžu diváci poznať z talentovej súťaže The Voice Česko Slovensko, ktorej sa zúčastnila v roku 2019. "Myslím si že, pieseň krásne oživila hlasovým, ako aj vizuálnym prejavom," dodáva spevák kapely.

Informácie redakcii Hudba.sk Erik Kasperkevič. Text správy sme upravili.

Foto: Facebook.com/HudobnaskupinaSOUL


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti